GeriModa Trendleri Eskileri yeniledik
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eskileri yeniledik

"Modası geçen ama atmaya kıyamadığınız kıyafetlerinizi yenilemek o kadar da zor değil. İşte size Rengarenk Kırmızı dergisinden birkaç öneri..."

Hepimizin gardırobunda giyilmediği için arkalara itilmiş, kalabalıktan başka bir işe yaramayan ama zamanında dünya para verdiğimiz için atmaya kıyamadığımız, onlarca kıyafet vardır. Bizim de vardı. Gardıroplarımızı kışa hazırlarken daha net gördük ki, bir sürü modası geçen parça birikmiş. Aslında hepsi pekala modaya uygun hale getirilebilir, sadece biraz zamana ve bazıları için dikişten anlayan birine ihtiyacımız var.

Eski parçaları toparladık, modelleri belirledik, Salı Pazarı'ndan malzemeleri aldık ve terzimiz Neriman Şanal'ı ofise çağırdık. Sadece üç saatte tam altı parça yeni kıyafetimiz oldu.
Geniş paçalı bermudadan golf pantolona
Bu benim yıllar evvel aldığım ama diz altı ve geniş paça olduğu için bir kez bile giyemediğim bermudamdı. Kumaşı çok kaliteliydi, atamamıştım. İşte şimdi sırası gelmişti, harika bir golf pantolon olurdu bundan. Neriman Hanım kaşla göz arasında paçasından bir parça keserek ikiye katladı, kumaşı büzdü, iliğini açtı. İşte yeni golf pantolonum hazırdı.

Kısa deri etekten blok renklere

Çok para verilerek alınan bu eteğin gerçekten çok kaliteli bir derisi var ama artık modeli geçmiş ve eteğin boyunu biraz daha uzatmak istiyor. Hemen aklımıza blok renk modası geldi. Eteğin altına pazardan 5 TL'ye aldığımız deri parçayı eklettik Neriman Hanım'a. İşte sonuç...


Düz salaş tişörtten fırfır detaylara

Çok giyilen tişörtte biraz değişiklik istiniyor. Pazardan 50 kuruşa aldığımız dantelleri hafiften büzerek tişörtün omuz başlarına diktirdik. İsterseniz bu dantelleri evdeki herhangi bir tişörtünüzün önüne de dikebilirsiniz.

Düz tayttan, deri parçalı binici tayta

Dümdüz siyah taytı deri parçalarla hareketlendirmek mi istiyorsunuz? Yine pazardan 5 TL'ye aldığımız deri parça, istenilen şekilde kesilip teğellendikten sonra makinede dikiliyor. "Bu tür parçaları eğer makineniz yoksa elde de dikebilirsiniz" diyor Neriman Hanım, "sadece içten dikmeye özen gösterin". İnanın o kadar da zor değil.

Uzun güderi etekten kısaya

Yıllar önce hediye edilen ama bir türlü giyilmeyen bir etek daha. Çok uzun olduğu için bacak boyunu kısa gösteen bir model. Etiketi bile hala üzerinde olan eteğe formül Neriman Hanım'dan geliyor. Bir makas atıp üç parçadan birini kesiyor. Diz üstü şahane bir çaça eteği oluyor.

Düz jean pantolondan yıldızlara

İnsan yeri geliyor her zaman giydiği jean pantolonundan da sıkılıyor. Daha önceden tuhafiyeden aldığım keçeden yapılmış rengarenk yıldızlarla pantolonunu renklendirmeyi önerdim. Yıldız deseni bu kadar modayken "hayır" denir mi?

Model: Selenay Coşer