GeriAşk Erkekler Neden Olgun Kadınlardan Hoşlanır?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erkekler Neden Olgun Kadınlardan Hoşlanır?

Erkekler Neden Olgun Kadınlardan Hoşlanır?

"İlişkilerde erkeklerin kadınlardan büyük olması geleneği son zamanlarda ortadan kalkmakta. Bazı aile geleneklerine göre kadınların erkeklerden büyük olması ters gelebilir fakat önemli olan ilişkiyi yaşayan kişilerin mutluluğudur. İşte erkeklerin neden olgun kadınlardan hoşlandığının sebepleri…"

1- Anne şefkati

Bazı insanların ailevi sorunlarını ikili ilişkilerine de yansıyabiliyor. Bu nedenle anne şefkatini hayatlarına girecek başka önemli bir kadında arıyorlar. Bu nedenle ailelerinde tramvatik olaylar yaşayan erkekler olgun kadınlara daha fazla güveniyorlar.

Erkekler Neden Olgun Kadınlardan Hoşlanır

2- Tecrübeleri ile yön vermeleri

Her zaman denildiği gibi erkeler geç olgunlaşırlar. Ama hata yapmakta istemezler bu nedenle kendilerinden yaşça büyük kadınların tecrübelerine güvenmeleri ve daha az sorumluluk almaları kendilerini büyümeyen bir çocuk olarak hissetmeleri kendilerinden yaşça büyük kadınlardan hoşlanmalarının en büyük nedenlerinden birisidir.

3- Yeteneklerini keşfetmeleri

Belirli bir yaşa gelmiş insanların istekleri ve hedefleri bellidir. Bunların yanı sıra bu kişiler hangi konularda yetenekli hangi konularda eğleniyorlar bunu belirlemiş oluyorlar. Bu nedenle kendilerinden küçük yaşta olan erkeklerin kendi gelişimlerini tamamlamasına da yardımcı oluyorlar.

Erkekler Neden Olgun Kadınlardan Hoşlanır

4- Hayata dair bilgiler ediniyorlar

Hayat arkadaşlarına kıyasla daha az olaylara şahit olan erkekler eşlerinin tecrübelerinden yararlanarak daha az hata yapmak isterler. Kendilerini her anlamda eğitebilecek bir kadın isteyen erkekler genelde kendilerinden yaşça büyük kadınları beğenirler.

MAHMURE ÖZEL