GeriKişisel Bakım Erkekler de estetik yaptırıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erkekler de estetik yaptırıyor

"Kariyerinde başarısını artırmak isteyenler, estetik cerrahlarına koşuyor."

Görselliğin işteki başarı oranını artırdığını söyleyen ünlü estetik cerrahı Prof. Dr. Nazım Durak, işadamlarının son yıllarda artarak estetik yaptırdıklarını belirtti.

Bugüne kadar kadınlar estetik olurdu. Artık erkekler ve özellikle de işadamları, saklamaya çalışsalarda estetik yaptırıyor. Ünlü estetik cerrahı Prof. Dr. Nazım Durak, erkeklerin yoğun estetik talebiyle karşılaştıklarını belirtti.

Durak: "Estetik cerrahı genelde kadınlara özgü gibi düşünülse de, erkekler de yoğun bir şekilde görselliğe önem vermekteler. Kadın-erkek oranına bakarsak, yüzde 40 oranında erkeklerde estetik istemleriyle karşılaşıyoruz. Belki erkekler duygusal ya da erkeksel yapıları nedeniyle bunu saklamaya çalışmaktalar."

Görselliğin ikna gücündeki etkisine de değinen Durak, "Açıkoturuma çıkan bir insanın önce ne konuştuğuna bakmıyoruz. Önce saçına, giysisine, fiziğine bakıyoruz. Sonra ne konuştuğunu algılıyoruz" diye ekledi.

Estetik olmak isteyenlerde erkeklerin sayısının giderek arttığını vurgulayan Durak, özellikle teksilticilerin başvurularıyla karşılaştırdıklarını belirtti.

Durak: "Her gün görsel medyada olan pek çok işadamımız, özellikle bu dönemde tekstilciler daha çok başvuruyor. Sonra politikacılarımız, ve yönetici konumunda olan erkek hastalarımız var."

Durak, işadamlarının genelde saç problemleri, göz çevresi torbaları ve göbek çevresindeki yağlardan şikayetçi olduklarını ekledi.

Durak: "Yüzde özellikle göz çevresi torbaları bir erkeği daha yaşlı gösterir. Akşamdan kalmış, yorgun imajı verir. İkili konuşmalarda insanlar karşısındakinin gözüne bakıyor. O nedenle daha sağlıklı ve canlı yüz ifadesi önem taşıyor. Bir d ebelli bir yaştan sonra ne kadar spor ve diyet yaparsanız yapın, göbek bölgesindeki yağları eritemiyorsunuz."