GeriModa Trendleri Erkek arkadaşınızın şık olmasını mı istiyorsunuz?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erkek arkadaşınızın şık olmasını mı istiyorsunuz?

Erkek arkadaşınızın şık olmasını mı istiyorsunuz?

"Belki de erkek arkadaşınızla beraber alışverişe gitme vaktiniz gelmiştir. Üzerine yakışmayan bir şeyi almasını engellemek için, önce neyi nasıl seçeceğini bilmeniz gerekir."

İşte eşiniz ya da sevgilinize takım elbise alırken dikkat etmeniz gereken püf noktalar.

Hazır giyimin temelinde, erkek takım elbisesinin standart bir formda üretilmesi vardır; ancak herkesin vücut yapısı farklı olduğundan, bu tür takım elbiseler her yüz erkekten sadece birine hiçbir düzeltme yapmaksızın tam oturabilir.

Erkek arkadaşınızın şık olmasını mı istiyorsunuz

Bu nedenle vücut yapısına uygun, doğru modelleri ne kadar iyi bilebilirseniz, mağazadan o ölçüde zarif bir kıyafet ile çıkabilirsiniz. Bu noktada mağazalarda sizinle ilgilenen görevlilerin de katkısı
büyük ancak doğru kişilerle karşılaşmanız büyük şans. Bağımsız düşünebilen, deneyimli terzilerin yanında, 'komandatura terzileri' dediğimiz, mağaza satış kadrolarının ve müdürlerinin görev mahkumu terzilerle karşılaşmanız da ihtimal... Bu durumda kendi tecrübelerinizin katkısını hissedeceksiniz.

İşte 10 maddelik kılavuzunuz...

* Prova odasına, uygun yaka yüksekliği ve kol uzunluğuna sahip bir gömlek ve ortalama topuklu
bir ayakkabıyla girilmesi gerekir.
* Hazır giyim ürünü takım deniyorsanız cüzdan, anahtarlık, cep telefonu gibi sürekli taşıdığınız aksesuarlarınızı, her zaman taşıdığınız yerlere koyarak deneyin kıyafeti. Takım elbisenizin görünüşünü bozacak herhangi bir etkinin önüne, cekette yapılacak küçük bir değişiklik ile
geçmek mümkünken, göğsünüzde koca bir şişkinlikle dolaşmanız anlamsız olacaktır!

Erkek arkadaşınızın şık olmasını mı istiyorsunuz

* Seçtiğiniz takım elbisenin üzerinize oturtulma işlemine önce üst bölgeyle başlayın. Elbise omuzlarının başınızla olan ilişkisine ek olarak, ceket kumaşının omuzlarınızdan ceket bitimine dek kesintisiz bir hat çizerek inmesi gerekiyor. Ayrıca ön cephe ve göğüste ceketin klapaları kalkmadan durmalı.

* Ceket yakasının ayrık durmamasına ve yakanın klapa ile birleştiği yerde yatay bombeler olmamasına dikkat edin.

Erkek arkadaşınızın şık olmasını mı istiyorsunuz

* Sırtta kürek kemiklerinizin arkasında gergin bir hat oluşuyorsa sırt fazla sıkı demektir ve biraz rahatlatılması gerekir.

* Ceketin beli, altında bulunan bedenin doğal kıvrımlarına uyum göstererek hafif sıkı olmalıdır Gereğinden fazla sıkı olup olmadığını düğmenin iki yanında oluşacak X şeklindeki çizgilerden anlayabilirsiniz. Ceket düğmeniz ilikli iken oturduğunuzda, açıkken olduğunuz kadar rahat etmelisiniz.

Erkek arkadaşınızın şık olmasını mı istiyorsunuz

* Ceket beli için doğru ölçü ceketinizin üzerinde yatay kırışıklıkların oluşmamasıdır. Arka yırtmaçlar mutlak surette yere dikey ve kapalı durmalı, açma yapmamalı.

* Kollar düzgün akmalı, üst kol kısmınca yatay kırışık ya da kırılma oluşmamalı. Ceketin kolu bilek kemiğine doğru daralmalı; kol ağzı açıklığının çapı 15 cmi aşmamalı ya da gömlek manşetini çevreleyecek genişlikten fazla olmamalıdır. Ceket kolu ile el bileğin birleştiği noktaya kadar
gelmelidir

Erkek arkadaşınızın şık olmasını mı istiyorsunuz

* Yelekli birtakım elbise seçiyorsanız, yeleğinizin göğüs kısmı bedeninize oturduğunda belinizde gevşeklik hissi olmamalıdır. Ceketinizin altından yeleğin sadece küçük bir kısmı, en üst düğmesi görülebilmeli. Yelek pantolonunuzun kemer kuşağını örtecek uzunlukta olmalı, uçları kalça
kemiğinize uzanmadan bitmelidir. Pantolon beli ile ve etek uçları arasındaki açıklık, gömleğin
veya kemer tokanızın görünmesi hoş durmayacaktır.

Erkek arkadaşınızın şık olmasını mı istiyorsunuz

* Pantolonda birinci kural belde rahatlık sağlayacak kadar kalçaya oturtmaktır; kalçaya oturan pantolonların ağları gereğinden fazla sarkmamalı. Pantolonlarda pilinin işlevi, oturulduğunda kalçanın doğal genişlemesini karşılamaktır. Ayaktayken ütü çizgisi diz kapağı hattı ile ortadan dik kesişmeli
ve ayakkabının ortasına inerek bitmelidir. Pantolon boyuyla ilgili herkesin doğrusu farklı; Amerikalılar genellikle ayakkabının üzerinde bir kıvrım oluşturacak boyları tercih ediyor; bu pantolonlar, yürürken ayakkabı bağcıklarını saklar. İtalyanlar ise daha dar kesimli ve biraz kısa hatta çoraplarının bir kısmının görüneceği boyda pantolonlar giyerler, bu tercihte paça ayakkabının üzerine hafifçe biner.

Erkek arkadaşınızın şık olmasını mı istiyorsunuz