Geriİyi Yaşam En önemli etiketiniz: Kıyafetiniz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

En önemli etiketiniz: Kıyafetiniz

"Seçtiğiniz kıyafetlerin, bir başka deyişle dış görünüşünüzün insanlar üzerinde bıraktığı etki tartışılmaz. Uzmanlar özellikle de iş hayatında seçtiğiniz kıyafetlerin kişisel başarınız üzerinde önemli bir katkısı olduğu konusunda birleşiyorlar."

Hiç şüphesiz iş yaşamınızda sizi en iyi temsil edecek unsurlar arasında kişiliğiniz, iş tecrübeniz ve eğitiminiz önemli bir rol oynuyor. Ancak, unutmayın ki seçtiğiniz kıyafetler ve kullandığınız aksesuarlar da kişisel başarınızda en az bu faktörler kadar hayati bir öneme sahip. Her gün düzenli ve bakımlı bir şekilde ofisinize gitmeniz, çalışma arkadaşlarınızla kuracağınız olumlu iletişim açısından da köprü görevi üstleniyor.

Önerilerimizi dikkatle okuyun, başarılı bir kariyer için büyük bir öneme sahip olan kıyafetler hakkında püf noktalarını öğrenin.

Sadece iş görüşmelerine giderken bakımlı ve hoş görünmek yerine, bu tutumunuzu her gün sergileyin. Bu özelliğiniz aynı zamanda tutarlı bir izlenim yaratmanızı da sağlar.

Müşterilerle sürekli iletişim içerisinde iseniz, klasik giyim tarzını tercih etmenizi öneririz. Özellikle etek veya elbise ile kombine edilen ceketler ile V yakalı, bisiklet veya şal yakalı trikolar, bluz ve gömlekler oldukça ideal.
İş hayatında giyeceğiniz eteklerin boyu da oldukça önemli... Mümkün olduğunca diz altı veya en fazla dizin hemen üzerinde boya sahip etekler seçin. Mini ve derin yırtmaçlı etekler hem ciddiyetinizi sarsar, hem de çok dikkat çekici olacağı için hiç de olumlu karşılanmaz.
Kullandığınız gömlek, bluz ya da elbiselerin göğüs dekoltesi olmaması da büyük bir önem taşıyor.

Renk seçiminiz de kıyafetinizin yaratacağı etki açısından oldukça önemli bir etkiye sahip. Mümkün olduğunca koyu renkleri ya da pastel tonları tercih edin. Parlak ve fosforlu renkleri kullanmayın.

Her zaman sade takılar kullanmaya dikkat edin. Özellikle büyük taşlı ve sallantılı küpe ve kolyeler yerine, oldukça sade ve küçük taşlı aksesuarlar tercih edin.

Ayakkabılarınızın her zaman boyalı ve çok topuklu olmamasına dikkat edin. Bu aynı zamanda sizin daha rahat hareket etmenizi de sağlar.

Saç şeklinizin de bakımlı ve derli toplu olması da oldukça önemli. Abartılı bir topuz ya da kabarık saçlar ofis hayatında uygun olmaz.
Makyajınızın da bakımlı görünmenizi sağlama yönünde bir destek olduğunu unutmayın. Mümkün olduğunca pastel tonlarda yapılmış hafif bir makyajı tercih edin.