GeriStil Önerileri Elbisenin yeni rengi: Kobalt
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Elbisenin yeni rengi: Kobalt

Elbisenin yeni rengi: Kobalt

"Her sezonun vazgeçilmezi olarak savunduğumuz küçük siyah elbisenin bu sefer yeni bir rakibi var: Kobalt mavisi elbiseler."

Son zamanlarda kafamızı nereye çevirsek bu rengi görüyoruz. Elektrik mavisi, bir diğer adıyla kobalt mavisi artık vazgeçilmez renklerimiz arasında.

Parlak renginden dolayı, girdiğiniz mekanlarda hemen ilgi odağı olabilirsiniz. Rengin çok kesin ve net bir tavrı var. Özellikle mini elbiselerde gerçekten çok hoş duruyor.

Koyu bir renk olduğu için kumaşın üzerine işlenerek ya da kat verilerek oluşturulan drape ve detayların fark edilmesi zor. Bu yüzden bu elbiselerde genellikle düz kesimler ve taşlı işlemeler kullanılıyor. Omuzlarda bir fiyonk ya da kollarda yine mavi taşlarla yapılan işlemeler çok hoş durabiliyor. Tıpkı Ina Soltani ve Alexander McQueen'in yaptığı gibi.

Ayrıca seçtiğiniz renk kobalt mavisi olunca, kumaş yelpazesi de çok genişliyor. Şifon gibi hafif bir kumaş da kullanabilirsiniz. Ginnifer Goodwin'in Altın Küre Ödülleri'ndeki elbisesi bunun çok başarılı bir örneği. Ya da Eva Longoria Parker gibi saten görünümlü ve işlemeli bir kumaş da tercih edebilirsiniz. Tamamen nasıl görünmek istediğinize bağlı; sportif mi olmak istiyorsunuz, modern mi, yoksa otantik mi? Seçim sizin.

Foto galeriyi görmek için tıklayın!

Mahmure Editörü Dilayda Pala