GeriMakyaj Ekspres makyaj önerileri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ekspres makyaj önerileri

"Hiç beklemeden güzel bir ifadeye, bir çırpıda muhteşem bakışlara ve göz açıp kapayıncaya kadar iştah kabartan dudaklara kavuşmak mümkün."

Makyaj malzemelerinizi kapın, bir iki üç, başlayın!

İki dakikanız var, yüzünüze canlılık gelsin!

Amacınız: Birkaç dakika içinde güzel bir ifadeye ve hoş bakışlara sahip olmak. Gündüz kreminizin üzerine, anında doğal ve sağlıklı bir görünüm elde etmek için büyük fırçalar yardımıyla, toprak tonlarında bir allık sürün.

Rimel sayesinde bakışlarınızı bir anda büyütün.
Dudaklarınıza nemlendirici kremden sonra, biraz ruj ya da parlatıcı sürün.

Beş dakikanız var, doğal ama bakımlı bir görünüme sahip olun!

Aceleniz var, ama bakımlı görünümünüzden taviz vermek de istemiyorsunuz. Öncelikle kırışıklıkları önleyen göz altı kreminizi sürmekle işe başlayın. Kirpiklerinize siyah ya da kahverengi maskara sürün. Koyu kumral ya da esmerseniz bu aşamayı es geçebilirsiniz.

Burnunuzun etrafını biraz fondötenle kapayarak yüzünüzün daha derli toplu görünmesini sağlayabilirsiniz. Sağlıklı görünüm elde etmek için yanaklarınıza biraz allıkla renk verin. Dudaklarınıza nemlendirici uyguladıktan sonra ruj sürüp sürmemek size kalmış.

On dakikanız var, hızlı ama eksiksiz!

Günlük kullanım için bu eksiksiz ve incelikli makyaj yeterli olur. Gündüz kreminizi uygulayın, kırışıkları önleyici kreminizi ihmal etmeyin. Ardından sünger yardımıyla yüzünüzün her yerine fondöten sürün.

Hafif bir pudra dokunuşu ile resmi tamamlayın. Hataları örtücü etkisi olan pudra makyajınızdaki son rötuştur. Renksiz bir kalemle kaşlarınıza şekil verin ve aşağıdan yukarıya doğru fırçalayın.

Göz kapaklarınızın üzerini uygun bir farla hafifçe gölgelendirin. Açık renk far kirpiklerinizin diplerini ortaya çıkarır. Maskaranızı kirpik diplerinden uçlara doğru zik-zak hareketleriyle uygulayın. Son olarak, bir parça allıkla elmacık kemiklerinizi belirginleştirin. Dudaklarınıza ruj ve parlatıcı sürün.

Yirmi dakikanız var, bütün gözleri üzerinize çekin!

Gece gideceğiniz bir davet ya da buluşma öncesinde doğal olarak çok güzel olmak istiyorsunuz. 20 dakika içinde hazır olabilirsiniz. Teniniz için ilk bölümde uygulanan makyaj tavsiyelerini izleyin. Kaşlarınızı fırçayla yukarı doğru kaldırın, bakışlarınızı yoğunlaştıran bir kalem yardımıyla yeniden şekil verin.

Daha büyüleyici renklerdeki farları tercih edin. Parlak ve gece ortamına daha uygun olmalı.
Göz kapaklarınızın diplerine çok daha açık renkte bir far uygulayarak, gözünüzün kenarlarını ve şeklini vurgulayın. Yanaklarınızı allıkla renklendirin. Ardından, elmacık kemiklerinizin hemen yukarısına, yüzünüze ışıktı getirecek, top şeklindeki küçük allıklardan fırçayla uygulayın.
Dudaklarınızın kenarlarını kalemle belirginleştirin. Parlatıcı ile son rötuşu yapmayı unutmayın.