Geriİyi Yaşam Egzersiz Yapan Duygusal Olarak Güçleniyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Egzersiz Yapan Duygusal Olarak Güçleniyor

Egzersiz Yapan Duygusal Olarak Güçleniyor

"Yaşam koçum Hakan Arabacıoğlu ile son haftalarda yaptığımız, iş hayatıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor..."

Üretmek, üretirken bu dünyada var olduğunu göstermek, insanın kendini beğenmesini, sevmesini sağladığı gibi değerini de hatırlatıyor. http://www.zestcoaching.com/gunluk-uygulamalar/hayalinizdeki-ise.html Yani hem çalışıyorsun, kazanıyorsun, hem dünyaya bir faydan dokunuyor hem de ne kadar eşsiz, kıymetli ve sevilebilir varlık olduğunu farkediyorsun. Görünürlük çalışmamızda, ben tüm bu değerlere arkamı dönüp, saklandığım yerden çıkmak için adımlar atıyorum. Size yeni hazırladığım bloğu anlatmıştım.

Hakan, çalışmalarımı yeterli bulmadı. Yani saklandığım yerden bir anda çıkamadım. Ama adım attım.Geçmişteki başarılarımı, Hürriyet, Koç Holding, TÜGİAD gibi kurumlarla, Mesut Yılmaz, Fatih Terim, Sezen Aksu gibi isimlerle çalışmalarımı unutmuş gibiydim, sanki ilk kez çalışma hayatına başlıyordum. Uğradığım hayal kırıklıkları, pişmanlıklar, vicdan azapları beni kör bir kuyuya atmıştı. Oysa şu anda, herkesin her tür olayı tecrübe edebileceğini ve yoluna devam etmesi gerektiğini biliyorum, ben yolda kalmıştım.

Şimdi hazırladığım marka yönetimi alanında bilgiler veren bloğumu, http://aysegulkartal.wordpress.com/ bir marka danışmanı olarak yönetmeye gayret ediyorum. Hakan’la yeni bir kariyer inşaa ediyoruz. Sayfa yapımıyla ilgili her gün daha çok öğreniyorum. Gözümde büyüttüğüm her şeyin aslında sadeleştikçe ne kadar değerli olduğunu ve ilgi çektiğini de görüyorum. Yazdığım makalelerde hikayeleri çok basit bir dille anlatıyorum. Beğenilmek, mükemmel olarak gerginleşmiyorum.

Tüm bunların yanısıra fiziksel olarak da, elimden geleni yapıyorum. Sabahları 6 km. yürüyorum. Hakan bana, fiziksel olarak güçlenmenin duygusal açıdan da insanı güçlendirdiğini öğretti. Pilates gibi vücüdu esneten sporların, hayata karşı da insanı güçlü kıldığını, bunun insan davranışlarına yansıdığını daha önce hiç farketmemiştim. Çok yakında pilatese de başlayacağım. Bu konuda da yardım istediğimde, hayat bana hemen fiyatı uygun, eve yakın bir hocayı gönderdi.

Görüşmek üzere,

Ayşegül