GeriMakyaj Dudaklarınız Dikkat Çeksin!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dudaklarınız Dikkat Çeksin!

Dudaklarınız Dikkat Çeksin!

"Güzel dudaklara sahip olmak için estetik yaptırmanıza gerek yok. Birkaç ufak hile ile siz de çekici dudaklara sahip olabilirsiniz."

Rujunuzun rengini seçerken uyguladığınız farın ve allığın rengi ile uyumuna dikkat edin. Göz, ten ve dudak makyajınızın tamamı tercihinize göre ya soğuk tonlar ya da sıcak tonlar içermelidir. Böylece yüzünüzün tamamında renk bütünlüğü elde edersiniz.
Dudaklarınız Dikkat Çeksin Rujunuzun uyguladıktan sonra dudak kaleminizi uygulayın ve ince bir fırça yardımıyla hafifçe birbirine karıştırın. Daha yumuşak ve uyumlu bir görüntü elde edebilirsiniz.

Son yılların modası ışıltılı parlak bir ruj uyguluyorsanız, dudak sınırınızın dışına ışıltıyı taşırmayın. Dudaklarınızı büyük göstermek istediğinizde kalem kullanın.
Dudaklarınız Dikkat Çeksin Dudak kaleminizin tonunun rujunuz ile tezat yaratacak şekilde çok koyu olmamasına dikkat edin, aksi takdirde doğal görünümden uzaklaşırsınız.

Parlatıcınızı tek başına ya da rujunuzun üzerine uyguladığınızda dudakların etli orta kısmına uygulayın, dudak kenarlarınızın mat kalmasına dikkat edin. Bu şekilde dudaklarınız daha dolgun görünecektir.
Dudaklarınız Dikkat Çeksin
 Adım adım dudak makyajı

1. Farklı etki ve renklerden (ışıltılı, mat, sedefli...) size en uygun özellikteki rujunuzu seçin. Bir ruj fırçası ile önce üst dudağın üst üçgeni, sonra kenarlardan içeri doğru kalem uygular gibi dudak hattını tamamlayın, daha sonra iç kısımları doldurun.
Dudaklarınız Dikkat Çeksin 2. Dudak kaleminiz ile dudak hatlarınızı şekillendirin. Fırçayla dudak kaleminizi ve rujunuzu karıştırın.

3. Parlatıcınız ile dudaklarınızdaki cazibeyi arttırın, trendleri yakalayın.
Dudaklarınız Dikkat Çeksin