GeriKişisel Bakım Dr. Melisa Eczacıbaşı Botox'u Anlattı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dr. Melisa Eczacıbaşı Botox'u Anlattı

"Dr. Melisa Eczacıbaşı medical&esthetıc center, amerikan academy of dermatoloji'nin aktif üyesi olan , cilt ve cilt hastalıkları uzmanı yrd. Doç. Dr. Melisa Eczacıbaşı tarafından yönetilmektedir. Cilt, saç, lazer epilasyon, zayıflama , tıbbi ve estetik konulardaki tüm sorunlarınız cevaplanmaktadır."

Neştersiz gençlik(botox mucizesi): Kasların faaliyeti kırışıklıkların artmasına neden oluyor.kaş arasındaki ve alın bölgesindeki çizgiler bunun en iyi örnekleridir.bu bölgelerdeki derin kırışıklıkların tedavisi ise artık cerrahi yöntemlerden çok herhangi bir operasyona gerek kalmaksızın toplam 1 seansta ;ağrı,acı veya yanetki yapmadan emin ellerde gerçekleştirilmektedir.

Hem kadın hem de erkeklerde kolaylıkla uygulanabilen bu yöntemler;göz çevresi, alın ve kaş ortasındaki kırışıkların bir seans(30-45 dak.) Gibi kısa bir sürede yok olmasını sağlayacaktır.nazolabial(burundan dudağa uzanan) ve dudak üzerindeki çizgiler içn de değişik tedavi şekilleri uygulanmaktadır.

Botox'un kozmetik amaçlı kullanılması ilk kez Los Angeles California'daki plastik cerrahlar tarafından ortaya atılıyor. Göz tikleri tedavi edilirken çizgilerin de kaybolduğu farkedilince kozmetikte de yararlanabilineceği anlaşılıyor. 12 seneden beri yoğun olarak kadın ve erkeklerde gençleştirme amacıyla kullanılıyor.

Botox alın bölgesindeki kırışıklıkları giderirken genel toparlama ve sıklaştırma da sağladığından dolayı kaşları kaldırabiliyor.

Tedavi etki süresi ortalama 6-9 aydır. İşlemin tekrarlanmasında bir sakınca yoktur. Çizgilerin 1.5-2 sene yok olması istenirse aynı bölgeye 2-3 kere botox uygulanmalıdır.

Botox 25 yaşın üstündeki her yaş grubuna uygulanabilir . Bugün amerika birleşik devletleri'nde derin kırışıklıkların tedavisinde en yaygın kullanılan yöntem botox yöntemidir ve bu konuda uzman bir doktor tarafından uygulandığında sonuçlar gerçekten yüz güldürücü oluyor , o bölgedeki kırışıklıklar tamamen yok oluyor.şimdi yüzdeki derin kırışıklıklardan kurtulmanın tam zamanı...