GeriKadın Sağlığı Dolgu Enjeksiyonu Estetikleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dolgu Enjeksiyonu Estetikleri

Dolgu Enjeksiyonu Estetikleri

"Dolgu enjeksiyonu estetiği nedir, hangi bölgelerde kullanılır, hangi durumlarda tercih edilmelidir? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen, dolgu estetiklerini anlatıyor."

Dolgu Enjeksiyonu Estetiği Nedir?

“Dolgu enjeksiyonu estetiği, yüzdeki kırışıklık ve olukların ameliyatsız teknikler ile tedavi edilmesidir. Yüz estetiğinin yanı sıra vücut şekillendirme, hacim kazandırma ve vücut konturunun düzeltilmesinde kullanılır. Dolgu tekniği genellikle yüz ve vücut bölgesindeki gerekli bölgelere hacim kazandırmak için kullanılır.”

Dolgu Enjeksiyonu Estetikleri

Dolgu enjeksiyonu hangi durumlarda kullanılır?


“Yüzde kırışık ya da çukur olan bölgelere ağız kenarlarına, dudak, burun kenarları ve kaş arasına yapılabilir. Dolgu bu bölgelerde enjekte edildiği zaman vücudun kendi hyaluronik asidi ile birleşerek cilde hacim ve doğal bir görünüm kazandırır. Ayrıca popo kaldırma ve göğüs büyütme estetiğinde de dolgu enjeksiyonu kullanılabilmektedir.”

Dolgu enjeksiyonu nasıl yapılır?

“Cerrahi olmayan estetik operasyon tekniklerinden olan dolgu enjeksiyonu hızlı ve basit bir yöntemdir. Enjeksiyon malzemesi olarak genellikle hyaluronik asit dolgu malzemesi kullanılır. Operasyon ortalama 15 dakika sürer ve enjeksiyonun sonuçları için beklemek gerekmez. Sonuçlar hemen görünür hale gelir. Ayrıca estetik işleminden sonra iyileşme süreci de gerekmez. Kişi birkaç dakikalık dinlenmenin ardından gündelik hayatına devam edebilir. İşlem sırasında herhangi bir şekilde ağrı ya da sızı hissedilmez. Dolgu estetiği etkisini 1,5 – 2 yıl kadar sürdürebilir, bu sürenin sonunda işlemin tekrar edilmesi gerekir.”

Dolgu Enjeksiyonu Estetikleri

Dolgu enjeksiyonu yapılırken nelere dikkat edilmeli?


“Dolgu küçük ve kolay bir uygulama olmasına rağmen steril ameliyathane ortamında olması gerekmektedir. Kişilerin bu konuya çok dikkat etmeleri ve ameliyathane ortamı haricinde başka bir yerde dolgu yaptırmamaları gerekir. Çünkü bu tip yerlerde kişi her türlü mikrobu kaparak sağlığını kaybedebilir. Dolgu enjeksiyonu alanında uzman estetik cerrah ya da dermatolog tarafından klinik ortamda gerçekleştirilmesi gerekir.”

Op. Dr. Fatih Dağdelen “Dolgu malzemesi son derece acısız ve kolay bir şekilde enjekte edildiği için herhangi iz kalması veya ağrı oluşması mümkün değil. Dolgu yöntemi ile yüz, kaş ve dudak gibi bölgelere hacim kazandırılarak kişinin kendisini rahat ve huzurlu hissetmesi sağlanır. Özgüven kaybına neden olan kırışıklıklar ortadan kaldırılabilir. Alanında uzman cerrahlar tarafından yapıldığında son derece doğal bir görünüm kazanılabilir. Aksi takdirde estetik açıdan çok kötü sonuçlara da neden olabilir. Dolgu enjeksiyonunun başarısı doğru tercihlerle doğru orantılıdır.”

Dolgu Enjeksiyonu Estetikleri