GeriModa Trendleri Doğru mayoyu almak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Doğru mayoyu almak

"Yaz geldiğine göre plajlara inme vakti de geldi demektir. Hepimizin manken gibi vücutlara sahip olmadığını düşünürsek kendimize uygun mayoyu da seçmemiz gerektiğini düşünebiliriz."

Büyük göğüsler

Büyük göğüs ölçüsüne sahip kadınların kesinlikle üçgen ve büyük desenli bikinilerden kaçınmaları gerekir. Çünkü bu tür bikiniler göğüsleri hem olduğundan daha büyük, hem de sarkık gösterir. Özellikle tek parça, koyu ve tek renkli mayolar göğüsleri olduğundan daha küçük gösterir. Göğüs kısmınızı toparlayacak, taşmaları engelleyecek askılı ya da balenli mayoları tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra kruvaze gelen kapalı mayolar ve göğüs kısmı kare kesimli modeller de göğüsleri daha biçimli ve düzgün gösterir.

Küçük göğüsler

Açık renkli ve diagonal şeritli, geometrik ve çiçekli desenler göğüs ölçüsü küçük olan kadınlar için idealdir. Straplez ve üçgen bikinileri de rahatça kullanabilirsiniz. Küçük göğüsleri daha büyük ve dik göstermek için, içi dolgulu ve balenli sutyenleri olan, iri desenli mayoları seçmenizde fayda var.

Geniş basenler

Etekli bikiniler basenleri gizlerken boyuna çizgili mayolar bacak boyunu daha uzun gösterir. Geniş basenleri görsel yanılgı oluşturarak gizlemenin diğer bir yolu da dikkati göğüslere çekmektir. Üstü açık renk, altı ise koyu renk ve desensiz bikiniler, vücudu orantılı ve daha zayıf gösterir. Altı geniş oyuntulu, iri desenli bikini ve mayolardan kaçınmalısınız. Kenarı geniş bantlı, yüksekliği göbek hizasında bikini altları, geniş basenleri gizlemek için son derece ideal.

Göbek

Yapımında yüksek oranda lycra kullanılmış mayolar, vücudu çok iyi sardıklarından hareket özgürlüğünü kısıtlamadan hem sarkmaları önler hem daha zayıf gösterir. Karın bölgesindeki fazlalıkları gizlemek içinse; yüksek belli ve düz renkli kapalı modelleri tercih etmelisiniz. Modellerde göbek kısmındaki renk oyunları da karın ve mide bölgesini daha zayıf gösterir. Karın bölgenizi saklamak için mayonuzun üzerine aynı desenden bir gömlek de giyebilirsiniz. Uzun tunikler de bu yaz çok moda.