GeriMakyaj Doğru fondöten doğal güzellik
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Doğru fondöten doğal güzellik

Doğru fondöten doğal güzellik

"Temel makyaj malzememiz olan fondöteni doğru seçin!"

Doğal bir görünümün getirdiği güzelliğe sahip olmak tüm bayanların ortak hayalidir. Makyaj, güzelliğimizi pekiştirmek için ustalıkla kullanılmalı ve yanlış tercihlerle istenmeyen görüntülere sebep olmamaya dikkat etmeliyiz. Bunun için temel adım, doğru fondöten!
 
İlk adım, teninize uygun olan fondöten tonlarını seçmek. Bunu anlayabilmek için ise denemek istediğiniz fondöten çeşitlerini yüzünüze ayrı ayrı sürün ve hangi tonun daha çok yakıştığına karar verin. Denemeden kesinlikle fondöten almayın. 
 
Cilt tipinize uygun fondöten seçimiyle, kusursuz görünümü yakalamak daha kolay olacaktır. 
 
Yağlı bir cilt yapısına sahip iseniz, su bazlı ve yağsız içeriğe sahip olanları tercih edin. Bu şekilde gözenekler tıkanmayacak ve sivilce oluşmayacaktır. Ayrıca pudra ve likit çeşitlerle daha doğal görünebilirsiniz.
 
Cildiniz kuru ise, temel kural pudralardan uzak durmak. Pudra, cildiniz kuru olduğu için pul pul bir görünüm oluşturacak ve bu da hoşunuza gitmeyecektir. Bu nedenle, likit ya da nemlendirici özelliğe sahip fondötenlerden yana seçim yapın.
 
Karma bir cilt yapınız var ise, T bölgesi dediğimiz yağlı bölge için, pudra çeşitlerini kullanmalısınız. Yanaklar daha kuru olacağı için de nemlendirici yapıdaki fondötenler tercih edilmeli.
 
Eğer sivilcelerinizi kapatmak istiyorsanız, ince yapıdakı fondötenleri tercih edin ki kapatmak isterken iyice belirgin hale getirmeyin.