GeriKişisel Bakım Doğal Ürünlerle Banyo Keyfi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Doğal Ürünlerle Banyo Keyfi

"Doğanın ve doğallığın bir trend haline geldiği şu günlerde firmalar hiçbir kimyasal madde kullanmadan, doğal malzemeler ve doğal yöntemlerle hazırladıkları harika ürünlerle banyolarımızı keyifli hale getiriyorlar. Ayrıca kabak lifinden keselere, banyo yağlarından, örgü liflere kadar daha pekçok ürün bitkisel özelliklerle hazırlandıkları için cilt problemlerini gidermede de etkililer."

Uzmanlar bu ürünleri ciltleri problemli olan kişilere özellikle öneriyorlar. Doğal kokuların fizyolojik olduğu kadar psikolojik etkisi de var. Çeşidine göre bu kokular aromatik özellikleriyle, canlandırıyor, rahatlatıyor ya da stresten arındırabiliyorlar.

Banyo köpüğü

Doğal Özellikleri
Doğal banyo köpükleri sadece bitki özleri ve aromatik yağlar kullanarak hazırlanıyor ve kimyasal madde içermiyor.

Kullanımı
Doldurulmuş küvete, banyo suyuna karıştırılarak suyun köpürmesi sağlanıyor.

Etkisi
Banyo köpüğünün esas hedefi vücudunuzu temizlemek, kir ve yağdan arındırmak. Ancak köpüğün özelliğine göre bu etkiler nemlendirme, canlandırma gibi çok çeşitli olabilir.

Kabak lifi
Doğal Özellikleri
Su kabağından elde edilen liflerin kurutulması yoluyla hazırlanıyor.

Kullanımı
Kabak lifi, yumuşatılmak amacıyla ıslatılıyor ve sabunla birlikte vücuda dairesel masajlar yapılarak uygulanıyor. Ürünün her kullanımdan sonra kurutulması gerek.

Etkisi
Cilde kabak lifiyle düzenli olarak yapılacak masaj dolaşımı hızlandırıyor. Ürün düzenli kullanıldığında cilde son derece sağlıklı bir ışıltı veriyor.

Aromatik masaj yağı

Doğal Özellikleri
Banyo yağları gibi bitki özlerinin baz yağlarla karıştırılması sayesinde elde ediliyor.

Kullanımı
Banyodan sonra tüm vücuda sürülerek hafif bir masaj yapılarak yağ tene yedirilir. Masaj yağının özelliğine (örneğin selülite ya da vücut çatlaklarına karşı) göre problemli bölgelere özel mesaj uygulanabilir.

Etkisi
Masaj yağları, canlandırıcı, rahatlatıcı ya da enerji veren aromalarına göre seçilebilir. Buna göre masaj yağlarının etkilerini teniniz üzerinde olduğu kadar ruh haliniz üzerinde de hissedebilirsiniz.

Örgü Lif

Doğal Özellikleri
Doğal bitki liflerinden elde dokunmuş tamamen naturel bir ürün.

Kullanımı
Doğal bir ürün olan örgü lif, suyla temas edince yumuşuyor. Temizlik amacıyla kullanıldığında sabunlu su, masaj amacıyla kullanılacaksa sadece suyla ıslatılıyor.

Etkisi
Derideki terleme, yağlanma ve kirlenmeyi en iyi şekilde temizliyor. Derinin karşılaştığı aşırı sıcak ve soğuğun olumsuz etkilerini azaltıyor.

Banyo yağı

Doğal Özellikleri
Bitki özlerinden çıkarılan aromatik yağların baz yağlarla karıştırılmasıyla elde ediliyor.

Kullanımı
Banyo sırasında, cilt sabunlandıktan sonra hafif masaj eşliğinde uygulanıyor ve kısa sürede cildin yağı emmesi bekleniyor. Ardından cilr ılık suyla durulanıyor.