GeriKadın Sağlığı Dışarda yemek şişmanlatıyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dışarda yemek şişmanlatıyor!

Dışarda yemek şişmanlatıyor!

"Beslenme ve Diyet Uzmanı Çağatay Demir, size dışarıda yemek yerken formunuza dikkat etmenin püf noktalarını anlatıyor."

-Ana yemekten önce hafif bir çorba içmeniz, yemeğin geri kalan kısmında daha az kalori almanızı sağlayacak.

Dışarda yemek şişmanlatıyor

- Yemeğinizin nasıl yapıldığını sormaktan çekinmeyin. Çok yüksek kalorili yiyecekler kullanılıyorsa, hemen o yemekten vazgeçin.

- İsteyeceğiniz yemeğin sizin için daha az yağ kullanılarak yapılmasını rica edin. Unutmayın siz müşterisiniz ve müşteri her zaman haklıdır.Dışarda yemek şişmanlatıyor- Aperatifler yerine salataları tercih edin. Ancak salatanızı sipariş ederken yağsız ve sossuz olarak istediğinizi belirtmeyi unutmayın. Salatanız, masanıza geldikten sonra yağı, limonu ve sirkeyi kendiniz ayarlayın.

- Başlangıçları arkadaşınız ile paylaşmayı deneyin.

Dışarda yemek şişmanlatıyor

- Kırmızı et dışında bir başlangıç tercih edin.

- Yemeğe çıkmadan birkaç saat önce meyve, grisini veya küçük bir kepekli sandviç gibi bir ara öğün tüketirseniz, yemekte çok aç olmayacağınız için aşırıya da kaçmayacaksınız.Dışarda yemek şişmanlatıyor- Eğer gittiğiniz yerde çok da sağlıklı seçenekler yoksa porsiyonlarınızı küçültmeyi deneyin.

- Eğer tatlı yiyecekseniz, seçiminiz kesinlikle sütlü veya meyveli hafif tatlılardan biri olmalıdır. Şerbetli tatlıları hayatınızdan çıkarmanın vakti çoktan geldi.Dışarda yemek şişmanlatıyor- Yanınızda sürekli diş fırçanızı ve diş macununuzu taşıyın. Yemekten hemen sonra dişlerinizi fırçalarsanız, daha fazla bir şey yemek istemeyeceksiniz. İşe yaradığını göreceksiniz.