GeriKişisel Bakım Diş beyazlatmak çok da zor değil!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diş beyazlatmak çok da zor değil!

Diş beyazlatmak çok da zor değil!

"Hızlı yaşamanın getirdiği sorunlardan biri de bakımsız ve renklenmiş dişler. Ama diş beyazlatma işlemiyle daha güzel gülüşlere sahip olmanız mümkün."

Dişlerinizdeki renklenmenin en büyük sebebi yiyecek ve içeceklerimizdeki boyar maddelerin dişlere tutunmasıdır. Çay, kahve, kola ve özellikle sigara tüketimi dişlerde kahverengi lekeler  doğurur. Bunun yanında genetik faktörlerin de diş renklenmelerinde etkisi büyüktür.

Diş beyazlatma yoluna gidilmeden önce dişlerin ve diş etlerinin bir uzman tarafından incelenmesi ve korunması gereken bölgeler dikkat edilerek beyazlatmaya gidilmesi konusunda uzmanlar bunun en sağlıklı ve kalıcı beyazlatma olacağını söylüyorlar.

Dişlerimizin beyazlığı her zaman bir estetik ve güzellik unsuru olmuştur. Diş beyazlatmanın avantajı olarak da kendinizden daha emin bir gülümsemeye sahip olmanız; eğer göz önündeyseniz güzel, havalı ve bakımlı bir görüntü sergilemeniz gösterilebilir. Tek dezavantajı ise operasyon sonrasında çok kısa ve geçici bir süre sıcak-soğuk hassasiyetinin olmasıdır.

Hamilelere, emziren kadınlara ve kanser tedavisi gören hastalara beyazlatma işlemi uygulamak sakıncalıdır.