GeriKişisel Bakım Dik göğüsler hayal değil
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dik göğüsler hayal değil

Dik göğüsler hayal değil

"Kendimizi daha hoş ve çekici hissetmek adına göğüs güzelliği daima önemli olmuştur. İşte göğüslerinizin uzun vadede daha güzel ve dik görünmesi için birkaç öneri!"

Sunacağımız önerilerle göğüslerinizden memnun iseniz bu hoşluğun yaş ilerledikçe de devam etmesini sağlayacaksınız. Eğer daha dik göğüslere sahip olmak istiyorsanız, yine önerilerimiz arasında sorularınıza cevap bulacaksınız.

İdeal olarak nitelendirilen göğüs büyüklüğü dönem içinde değişiklik göstermiş olsa da bakım her zaman için önemlidir. Öncelikle göğüslerinizin sarkmış olup olmadığını anlamak için, eskiden kalma basit bir yöntem olan, göğüs altına kalem koyma işlemi uygulayabilirsiniz. Eğer kalem düşmüyorsa, göğüsleriniz sarkmış demektir.

Göğüs dikliğini koruyan etmenlerin en başında spor gelmektedir. Özellikle yüzme sporu en faydalı olanıdır. Bunların yanında kol kaslarınızı çalıştıran kürek çekme, voleybol gibi sporlar da büyük öneme sahiptir.

Dolaşımı hızlandırmak ve göğüslerinizin daha diri görünmesi için ise duşta yapılan soğuk ve ılık su masajıdır. İlk olarak sağ, sonra sol göğsünüze dairesel hareketlerle soğuk tutmalısınız. Bu işlem sırasında göğüs uçlarınızın etkilenmemesine dikkat etmeniz de önemli. Sonrasında ise ılık su ile aynı işlem tekrar edilir. Çıkmadan önce de soğuk suyla işlem bitirilir. Tabi ki suyun dayanabileceğiniz soğuklukta olmasına dikkat edin.

Tüm bunların yanında kilonuza da özen göstermelisiniz. Sık sık kilo alıp vermek, göğüslerinizin sarkmasına neden olacaktır.

Dik duruş ve sutyen kaliteniz de göğüsleriniz için önemli.

Tüm cildimizin olduğu gibi göğüslerimizin de krem ile yapılan bakıma ihtiyacı vardır. Göğüs bölgesi hassas bir yapıda olduğu için bol miktarda alınan krem, hafif ve dairesel hareketler ile aşağıdan yukarıya doğru sürülmelidir.

Dik göğüsler hayal değil