GeriKişisel Bakım Deriye 200 kat daha işleyen etki...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Deriye 200 kat daha işleyen etki...

Deriye 200 kat daha işleyen etki...

"Büyüme faktörü ve bitkisel kök hücre üreticisi Caregen, Beverly Hills ile yarışan İstanbul estetik dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Sağlık & Estetik Sektörü Danışmanı Şah Yaycı, yüksek düzeyde aktif molekül içeren Dermaheal serisini anlattı."

İlerleme yönünde sınır tanımayan estetik sektöründe; artık hekim odaklı ürünlere ek olarak, evde, hasta kullanımı için profesyonel ürünler de oluşturulmaya başlandı. Büyüme faktörlü kök hücreler, aslında tıbbi terimler literatüründe olsa da artık güzellik ile anılıyor. Çünkü artık biz, vücudumuzun yağ dokusu içindeki kemik iliğinde bulunan kök hücreyi ilerleyen tıp sayesinde dışarıdan da elde edebiliyoruz ve kök hücre tedavisi adeta bir gençlik aşısı gibi çalışabiliyor. Caregen de, bu amaçla kök hücre bakımından zenginleştirilmiş büyüme faktörleriyle desteklenmiş Dermaheal serisini, kırışıklıkların giderilmesi, cildin daha parlak ve daha gergin hale getirilmesi için kullanılması adına piyasa sundu.

İlk hedef yaşlanma etkilerinin olumsuz izlerini silmek

Dermaheal'in içerdiği faktörler, ciltte eksilen molekülleri yerine koymak yanında, bunların işlenip kollojen elastin haline gelmesini sağlayan sinyalleri içeriyor. Bundan önce cilt altına enjekte edilen ya da sürülen kremler, ciltte eksilen moleküllerin yapı taşını içeriyordu; ama cildin üretim kapasitesini arttıran etkin molekülleri içermiyordu. Şimdi ise hem eksilenler hem de çalıştırıcılar içeren bir teknoloji var karşımızda. Caregen Dermaheal ürünlerinde, yaşlanma etkilerinin olumsuz izlerini silmek ilk hedef alındığından dolayı bu ürünler eksiksiz oluşturulmuş. Ayrıca göz altı morlukları, saç dökülmesi serumu gibi çok spesifik çalışılan ürünler de bu seride var.

Dermaroller bakım modeli

Caregen Dermaheal serisi, sadece doktor odaklı ürünlerden oluşmuyor. Kişi, bu ürünleri kendisi de kullanabiliyor ve tam da bu noktada devreye Türkiye'ye Dermaheal ürünlerini getiren Lotis Pharma'nın başka bir ürünü Dermaroller denilen, yeni tanıştığımız bir bakım modeli giriyor. Dermoroller, üzerinde 192 adet mikro iğnesi olan küçük bir makaranın etrafına dizili, uygulama sırasında hafif kaşıntı ve yanma hissi yaratan bir yardımcı. Bu alet sayesinde cilde uygulanan serumlar, çok daha derinlere iletilebiliyor ve sorunun kaynağına inip iş görmesini sağlıyor. Dermaroller'ın uygulama alanları arasında cilt gençleştirme, akne skarları, cilt çatlakları, yanık izlerinin hafifletilmesi gibi zor cilt problemleri yer alıyor. Dermaroller'ın bir başka etkisi de deriye topikal olarak sürülen cilt bakım formüllerinin deriye 200 kata kadar fazla geçişini sağlamak. Dermaroller iğnelerinin açtığı mikro kanallardan bu tip topikal formüller, normal uygulamaya göre çok daha yoğun miktarda deriye geçiş sağlıyor ve dolayısıyla daha fazla etkinlik sunuyor.

Dermaroller özellikle Dermaheal ürünleri ile mükemmel kombinasyon sağlıyor. Dermaheal ürünleri, nano teknolojiyle formüle edildiğinden deriye geçişi yüksek olmasına rağmen Dermaroller ile kombinasyonu eşsiz sonuçlar vaat ediyor. Dermaheal ve Dermaroller'ın önümüzdeki yıllarda cilt bakım anlayışı değiştirmeye aday ürünler olan kabul görüyor.

False