GeriEv Dekorasyon Dekorasyon sorununa etkili çözümler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dekorasyon sorununa etkili çözümler

Dekorasyon sorununa etkili çözümler

"Birkaç görsel hile ile alan probleminizi gizleyebilirsiniz. Uygun renk ve çizgi kombinasyonlarını kullanarak gözün odayı algılamasında büyük değişiklik yaratabilirsiniz..."

Odanız çok mu uzun?

Odada iki veya daha fazla alan gruplandırması yapın. Sohbet için bir bölüm, müzik dinlemek veya film izlemek için bir bölüm. Alanları belirlemek için halı kullanın ve bütün tasarımın birbirine bağlantılı olmasını sağlayın. Uzun alanların her iki ucundaki kısa duvarları koyu renk boyamak, göz aldanması ileduvarları ileriye çıkararak alanın görsel olarak kısalmasını sağlar.Dekorasyon sorununa etkili çözümlerOdanız çok mu dar?

Göz aldanması için mobilyalarınızı diyagonal bir şekilde düzenleyin. Tablolar,raflar veya halılar gibi çizgisel eşyaları görsel açıdan genişlik hissi uyandırması için kısa duvarlara yerleştirin. Uzun duvarları soğuk bir renge boyamak, duvarları geriye çeken göz aldanması ile odanın daha geniş görünmesini sağlar.Dekorasyon sorununa etkili çözümlerTavanınız çok mu alçak?

Kitaplıklar gibi uzun veya dikey eşyalarla odanıza yükseklik ekleyin. Uzun ya da ayaklı lambalar gibi, yere kadar uzanan perdeler de odaya görsel açıdan yükseklik katar. Tavanı açık ve soğuk bir renge boyamak da göz aldanması ile tavanı geriye çekerek odayı daha aydınlık ve ferah gösterir.Dekorasyon sorununa etkili çözümlerOdanız çok mu yüksek?

Odayı yatay çizgilerle düzenlemek tavanı alçaltır. Raflar, tablolar ve taç pervazlar odanın yüksekliğini azaltan eşyalardır. Bir başka yöntem ise duvarın orta ya da dörtte birlik kısmına bir pervaz ya da duvar kordonu geçirmektir. Bu hile görsel olarak odayı kısaltır. Tavanı koyu ve sıcak bir renge boyamak da işe yarar.Dekorasyon sorununa etkili çözümlerOdanız çok mu büyük?

Odanızı daha samimi alanlara bölün. Birkaç sandalye ve çift kişilik bir koltuk, iki sandalye ve küçük bir masa, bir divan ve bir sandalye veya diğer benzer gruplar odanızın çok daha sıcak görünmesini sağlar. Sıcak renkler göz aldanması ile ileri çıkarak alanı daha küçük gösterir. Odanızı sıcak renklere boyamak da daha samimi bir hava yaratır.Dekorasyon sorununa etkili çözümler