GeriKadın Sağlığı Daha seksi bir sırt için!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Daha seksi bir sırt için!

Daha seksi bir sırt için!

"Estetik açıdan sırtımızın görünümü oldukça önemli… Derin sırt dekolteli elbiselerinizi rahatça giymek için bu egzersizler yeterli olacaktır!"

Tek kol dambıl çekiş

Tek ayakta öne doğru hamle yapın; arka ayak yerden kalkmayacak ve diz bükülmeyecek şekilde göğüs yere paralel durun Bir el öndeki bacağın üzerindeyken diğer elle dambılı ovucunuz vücudunuza bakacak şekilde tutun. Nefes verirken kolunuzu yana açmadan dambılı geriye doğru çekin.

Daha seksi bir sırt için

Topla sırt egzersizi

Topu ellerinizin arasına alıp kollar ve bacaklar gergin bir şekilde yüzüstü yere uzanın. Nefes verirken bacakları yerden kaldırmadan vücudunuzun sadece üst kısmını yerden 10-15 santimetre yukarı kaldırın. Hareket sırasında yüzünüz daima yere bakmalı.

Daha seksi bir sırt için

Esnek bantla kürek çekme

Yere oturup esnek bandı ayaklarınızın altından geçirin ve ellerinizle uçlarından kavrayın. Sırt dik, kollar dirseklerden bükülü ve vücuda bitişik... Bu pozisyondayken dirseklerinizi yana açmadan bandı kendinize doğru çekin ve arkada kanatlarınızı sıkıştırın.

Daha seksi bir sırt için

Superman egzersizi

Vücudunuz düz bir çizgi halinde yere yüzüstü uzanın Kollar ve bacaklar uzun... Nefes verirken kollarınızı ve bacaklarınızı aynı anda hatifçe yerden kaldırın-indirin.

Daha seksi bir sırt için