GeriStil Önerileri Çizgilerimizi belirleyelim
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çizgilerimizi belirleyelim

Çizgilerimizi belirleyelim

"Dikkat ettiniz mi etrafta ne kadar çok çizgili giysi ve aksesuar var... Kimisi kalın çizgili, kimisi ince. Kimisi dikey çizgilerle süslenmiş, kimisi yatay. Modeller değişiyor, renkler değişiyor. Değişmeyen tek şey ise şeritler."


Sezon modasına genel olarak baştan sona bir kere daha bakalım. Neler modaydı? Örneğin neon renkler. Bu canlı renkleri kullanmakta cesur olacaktık. Başka ne modaydı? Evet, hayvan desenli giysi ve aksesuarlar da çok modaydı. Bunları da kullanabilirdik. Peki ama hepsinin ortak noktası neydi? Cevap veriyorum; çizgili olmaları.

Neon renkleri mükemmel kullanan renk cambazı Marc Jacobs, çizgileri kullanmaktan da geri durmamış. Üstelik o kadar sofistike kullanmış ki, bu kıyafetlere bakmaktan kendimizi alamıyoruz. Sarı ve moru bir arada kullandığı elbiseler ayrıca sezon modasının her özelliğini taşıyor. Büyük kemerler, asimetrik kesimler, kum saati formları.
Eğer bir tarz örnek alacaksanız, size kesinlikle bu tarzı öneririz.

Sadece Marc Jacobs değil, Proenza'da 2009 yaz sezonunda çizgilere yer vermeyi tercih eden modacılardan. Yalnız çizgileri ve renk farklılıkları Marc Jacobs kadar göz önünde değil. Aynı rengin farklı tonlarıyla oluşturulmuş çizgiler bizce çok şık. Marni de çizgileri aşmaya karar verenlerden. Üstelik çizgileri çok sıra dışı, hatta giyilemeyecek şekilde kullanmayı tercih etmiş. Erkek pijamasına benzeyen takımların yanı sıra, kalem eteklerde de kullanmış.

Çizgiler ve çizgili desenler ille de giysilerinizde olacak diye bir şey yok! Aksesuarlarınız da bu akımdan beslenebilir. Donna Karan New York, bu trendi aksesuarlarında takip etmeye karar vermiş. Rengarenk çantaları çok başarılı birer trend temsilcisi. Ama siz daha ufak ayrıntılarla bu trende katılmak istiyorsanız kolyelerinizde, yüzüklerinizde ve hatta ayakkabılarınızda çizgileri yaşatabilirsiniz.