GeriModa Trendleri Çıtı pıtı kızlar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çıtı pıtı kızlar

"Farklı olmanın farkını yitirdiğini düşünenler, kendisini ifade edecek giysi bulamayanların yolu bir gün mutlaka Çıtı Pıtı'dan geçiyor. Burası, "kişiye özel" giysiler ve saçınıza yepyeni şekil verecek bir imaj merkezi."

Bulmak biraz zor. Ama yılmayın. Beyoğlu'ndan Tünel'e doğru yürürken ANAP İl Merkezi Binası'nı görünce sağa sapıyorsunuz, çıkmaz sokağın soldan ikinci binasının üçüncü katına çıkıyorsunuz. Kapısında çarpıcı iki tabelayla karşılıyor sizi
Çıtı Pıtı: Fashion Room ve Hair Design. Bu da içeride hem giysi satın alabilir hem de saçlarınızı yeniden şekillendirebilirsiniz, anlamına geliyor. Kapıyı çalıyorsunuz ve farkılaşma süreciniz başlıyor...

Fonda alternatif pop müziğin hakim olduğu mekana girince şaşırmaya hazır olun, çünkü burası gördüğünüz en özgün yerlerden biri. Askılardaki rengarenk, ilginç giysilerin yanında bir köşedeki tek koltukla kuaförlük hizmeti de veriyor. Çıtı Pıtı'ya geldiyseniz, değişime açıksınız demektir. "Saç tasarım koltuğu" da baştan aşağı değişiminizi tamamlıyor.

Bir yıldır hizmet veren dükkanda dışarıda olmayan herşey var. Mekana rengarenk kumaşlar hakim. İlginç tasarımlı ceketler, etekler, marjinal elbiseler, pantolonlar... Çıtı Pıtı'nın sahibi Ahmet Akay, devamlı piyasayı dolaşıyor ve ara sıra yenilikleri görmek için yurtdışına gidiyor. Beğendiği modelleri, bulduğu ilginç kumaşlara uyarlıyor ve istediği gibi değiştirip yeniden yorumluyor. Sonra da atölyede diktiriyor. Böylece "Ahmet" Çıtı Pıtı giysiler askıdaki yerini alıyor.

Dükkandaki giysilerin her biri birkaç parça çalışıldığı halde fiyatlar çok makul. Ceketler 35-85, pantalonlar 15-55, etekler 10-35, elbiseler de 20-55 milyon lira arasında değişiyor. Yani burada farklı olmak sanıldığı kadar maliyetli değil. Çıtı Pıtı'da her hafta modeller değişiyor, bir gördüğünüzü bir daha bulamamanız olası. Bu yüzden beğendiğinizi hemen almanız gerekiyor.

"Yeniden yaratma merkezi"ne genelde lise ve üniversite öğrencileri geliyor. Modeller de 15-25 yaş arasına hitap ediyor. Çıtı Pıtı'nın kapıları moda kurbanı olmak istemeyen herkese açık. Zaten tarzı olanlar eninde sonunda burayı buluyor. "Genelde arkadaş tavsiyesi ile kulaktan kulağa yayılıyor ünümüz" diyor Ahmet Akay.

Aile mesleği

Çıtı Pıtı'nın sahibi Ahmet Akay ilginç ve rahat tarzıyla dikkat çekiyor. Tekstilci bir ailenin çocuğu. Üç yıldır kendi işini yapıyor ama "Zaten 20 yıldır bu işin içindeyim" diyor. Tasarımcı değil, özel modelleri seçip daha özel hale getiriyor. Beğendiği modellerden en fazla üç tane üretiyor, butik işi çalışıyor. Akay'ın müşterileriyle sıkı ilişkileri var. Gelenlerin çoğu arkadaşı. Yeni modeller geldiğinde telefonla devamlı müşterilerine haber veriyor.

Saçlara yeni yorum

Çıtı Pıtı'nın kuaför koltuğunun arkasında mekan ile uyum içinde ilginç bir isim var: Özgür Şahin. Bebek'te bir kuaförde çalışırken Ahmet'le tanışan Özgür bir ay önce kadroya dahil olmuş. Müşterilerin ona model tarif etmesinden hoşlanmıyor, kendilerini onun marifetli ellerine bırakmalarını istiyor. Kesimlerini ise "feminen ama trendy" olarak niteliyor. Çıtı Pıtı'da erkeklere de kesim yapılıyor. Özgür, insanların kendisine saç kestirmek için değil, imaj değiştirmek için gelmelerini istiyor. Çıtı Pıtı'da kesim 30, fön 10, boya 40, balyaj ise 100 milyon TL.

Sipariş mümkün

Çıtı Pıtı'dan eliniz boş çıkmanız hayli zor. Beden ve zevkinize göre bir şey bulamazsanız, istediğiniz renk ve modelden sipariş verebiliyorsunuz. Hatta tarif ederek kendi modelinizi yaratmanız da mümkün.

Adres: İstiklal Cad. Saka Salim Çıkmazı No:7/3 Beyoğlu/İstanbul-Tel: 0212-2497037