GeriCinsellik Cinsel Birliktelik Gribe İyi Geliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cinsel Birliktelik Gribe İyi Geliyor

Cinsel Birliktelik Gribe İyi Geliyor

"Sağlıklı cinsel birlikteliğin insan bedenine ve ruhuna sayısız faydası olduğunu uzmanlar sık sık dile getiriyor. Konuyla ilgili bilgiler veren Cinsel Terapist Dr. Öğretim Üyesi Kenan Eren, "İlişki sırasında salgılanan immunoglobulin, virüslere ve olası enfeksiyon etkenlerine karşı bizi korur o yüzden gribi engeller" diyor."

Cinsel birliktelik basite indirgenerek yaşanmamalı. Çiftler, örf, adet, gelenek ve göreneklerden aldıkları bilgilere yenik düşerse cinsel işlev bozuklukları ortaya çıkıyor, istek azlığı oluyor.

İLİŞKİYİ 'TENSEL' DEĞİL 'TİNSEL' ELE ALMAK LAZIM

Cinselliği tensel değil tinsel bir olgu olarak ele almak gerekiyor. Tinsel, 'ruhsal, zihinsel' demek. Sadece ten üzerinden oluşan cinsel birliktelik çok uzun sürmüyor ya da ilerlemesi çok zor oluyor. Sağlıklı cinsellik; yaşanan ilişkinin, kişilerin kendi fantezilerini, düşüncelerin uygulayabildikleri bir mecra anlamına geliyor. 

Cinsel Birliktelik Gribe İyi Geliyor

KALP KRİZİ RİSKİNİ DÜŞÜRÜYOR

Cinsel birliktelik sırasında mutluluk salgılayan pek çok hormonun harekete geçiyor. Huzurlu, güvende hissettiren, zevkin doruğuna taşıyan pek çok mutluluk hormonu ilişki sırasında salgılanıyor. Cinsel birliktelik gribi de engelliyor, koruyucu bir etkisi bulunuyor. Çünkü immunoglobulin (antikor) devreye giriyor ve virüslere, olası enfeksiyon etkenlerine karşı bizi koruyor. Ayrıca kalp, damar hastalıklarına iyi geliyor, kalp krizi riskini de düşürüyor.