GeriKişisel Bakım Cilt kusurlarından kurtulun!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cilt kusurlarından kurtulun!

Cilt kusurlarından kurtulun!

"Medikal Estetik Uzmanı Dr.Pınar Karagülle cilt bakımıyla ilgili detaylı bilgiler verdi..."

Yüzünüzdeki değişimleri gözlemleyin, cildinizdeniz deki sorunların ne olduğunu gözlemlemeye çalışırken neler yapmak gerekiyor. Yüz güzelliğine düşkün olan ama ameliyattan korkanlar için, medikal estetik girişimler neştersiz seçenekler sunuyor. Yeni teknikler hem cildinizdeki kusurları minimuma indirmeye yardımcı olurken, ileriye dönük önlemleri almanızı sağlayan yöntemleri Medikal Estetik Uzmanı Dr.Pınar Karagülle sizler için anlatıyor.

Göz Çevresi Bakımı

Gözümüzün feri hep canlı kalsın istiyoruz. Bu yüzden dikkat etmemiz gerekenler neler. Gözümüzü çevresel etkenlere karşı hem çok duyarlı ve savunmasız. Göz çevresi derisi hem çekince hem de yağ salgı bezleri içermediğinden vücudumuzun en hassas bölgesi. Günde yaklaşık 14.000 defa gözümüzü kırpıyoruz. Gülerken, kızarken, makyaj ile devamlı yıpratıyoruz. Mor halkalar, torbalar, kazayağı dediğimiz mimik kırışıklıkları başlıca sorunlarıdır.

Cilt problemlerine etkili çözümler!

Yağsız ve alkolsüz temizleyicilerle temizlemek, ilk görevimiz olmalı gözlerimize karşı. Mutlaka nemlendirici kullanılmalı. Amacı sadece nemlendirmek olmayan aynı zamanda yaşlanma belirtilerini onaran, önleyen, elastikiyet arttırıcı, morluk ve şişlik giderici, yatıştırıcı özellikleri ve doktor tavsiyesi olan bir ürün eczaneden seçilmeli.

Güneş koruyucusu ve doğru gözlüklerde çevresel zararlardan gözlerimizi koruyabilir. Gözaltı morluklarının pek çok sebebi var. Kılcal damarlar bunun asıl sebebidir. Yorgunluk, uykusuzluk, az su içmek, bazı ilaçlar, alerjiler, güneş ışınları ve genetik de olabilir. Kılcal damarlara bağlı morluklarda K vitamini içeren kremler bize yardımcı olabiliyor. Bizden yardım isteyen hastalarımıza göz çevresi peelingi, mezoterapi veya ışık dolgusu dediğimiz tedavi yöntemleriyle göz altı morluğunu azaltmada yardımcı olabiliyoruz. Tedaviye önce göz çevresi için özel hazırlanmış peelinglerle başlıyoruz. Hastamızdan haftada 1 kez bizi ziyaret etmesini istiyoruz.

Göz Altını Nemlendirmek İçin Işık Dolgu

Işık dolgusu gözaltı cildini tekrar nemlendirme ve canlandırmayı hedefler. İçeriğindeki hyalüronik asit ,amino asitler, anti oksidanlar, mineral ve vitaminler sayesinde morluğu hafifletir. Peeling ve ışık dolgusu kombinasyon tedavisi hastamızı güzel ve canlı gözlerle kliniğimizden uğurlamamızı sağlıyor. Göz çevresindeki gülme mimiğine bağlı oluşan kazayağı kırışıklarını ise botox ile çözüyoruz. Botoxu da göz çevresi kırışıklarında 3 ila 5 ayda bir kez yaparak hem göz çevresinin yaşlanmasını yavaşlatıyoruz hem de oluşmuş kırışıklıklar var ise onların tamirine imkan hazırlıyoruz.

Dekolteniz göz doldursun

Yaşı ve yaşlanmanın hızını ortaya çıkaran görünümlerden biri de boyunun ve dekoltenin görüntüsüdür. Zararlı güneş ışınları daha ince ve hassas olan boyun ve dekolte cildini kırıştırıp lekelemesine zemin hazırlar. Yatış şeklimizde bu bölgelerde kırışmayı arttıran sebeplerdendir. Sırt üstü ve yastıksız yatmak buna çözüm gibi dursa da güzellik hayatta herkesin uyabileceği bir durum değildir. Sadece şunu bilmek bile önemlidir. Duruş ve yatış anında ki düzenli travmalar boyun ve dekoltede kırışıklıkların önemli sebebidir. İnce bir cilt yapısına sahip olan bu alanlarda kuruma ve bu kurumaya bağlı kırışıklıkların artışı gözlenir. Kollajen ve elestikiyet kaybı oldukça hızlıdır. Bu sebepleri bilince en azından önlem alıp dikkat edebiliriz. Çünkü bu alanların tedavisi çok da kolay değildir.

Yüzümüzü temizlerken, nemlendirirken, güneşten korurken boyun ve dekoltemize de aynı özeni göstermeliyiz. Boyun ve dekolte bölgesine cerrahi olmayan yöntemlerle genç bir görünüm kazandırmak mümkün. Boyunda özellikle gırtlak bölgesinin 2 yanında göze çarpan dikey bantlar botox ile geçici olarak gevşetir ve daha genç bir boyun görünümü sağlar. Aynı uygulama çene hattını da ortaya çıkarır. Kollajen de kayıp ve yatay olarak ortaya çıkmış olan kırışıklıklarda ise mezoterapi ve dolgu uygulamaları yapılabilir. Peeling ve fraksiyonel lazer ile (RF - CO2 vb.) kombine uygulandığında boynun güzel ve genç görünmesi sağlanır. Dekoltede de boyuna uygulanan tedaviler uygulanabilir. Ayrıca güneş ve solaryuma maruz kalan dekoltede leke - çil görülür. IPL ve fraksiyonel lazerler ile bu lekeler ve çiller temizlenir. Uygulanan bu yöntemler kollajen ve elastin liflerini de uyardığından bölgede kırışıklıklarında tedavisini sağlar. Işık dolgusu ve hyaluronik asit içeren mezoterapi preparatları ile boyunun ve dekoltenin ışıldaması sağlanır. Yaşlanmayı yavaşlatmak.

Ulthera İle Maximus’un Aşkı

Biz size yüz, boyun ve dekoltedeki sarkıklıklarda (elastikiyet kayıplarında) 1 saat gibi kısa bir sürede ameliyatsız alternatifler üretiyoruz. Ultherapy Focus ultrason teknolojisinin kullanıldığı iyi bir cilt yenileme yöntemidir. Tek bir uygulama ile ciltte rejenerasyon süreci başlar ancak beklenen sonuca ulaşmak için 45 – 90 gün arasında beklemek gerekir. Daha sıkı daha gergin ve daha kaliteli bir cilde sahip olabilmek için ise işlemi destekleyip hasta memnuniyetini arttırmak amaçlı “Maximus” ile kombinasyonlar yapıyoruz. Maximus cihazı trilipo teknolojisi ile çalışmakta olup Radyo Frekans (RF) ve Trilipo Dinamik Kas Aktivasyon (DMA) ile collogen stilimülasyonunu arttırır.Bağ dokusu uyarılarak ciltteki elastikiyet kaybı giderilmeye çalışılır. Boyun bölgesinde sadece radyo frekans uygulaması yapılır. Kol gevşekliklerinde bacak içi sarkıklarında , hamilelik ve fazla kilo alıp verme durumlarında oluşan karın sarkmalarında ise Trilipo dinamik kas aktivasyon sistemi ile istenilen sonuca ulaşılmaya çalışılır.