GeriKişisel Bakım Cilt bakımı zamanı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cilt bakımı zamanı

"Zaman zaman kremlerimizi düzenli kullanmıyoruz ya da bir bakım ritüelini ertesi güne erteleyebiliyoruz. Ama içlerinden bazıları var ki, düzenli yapılmalı. Birtakım umursamazlıklar uzun vadede cildin gereksinimlerinin yarım kalmasına neden olabiliyor."

İşte, günlük zaman çizelgesi içinde cildin ihtiyacı olanlar...

Tazelik için

Güne ideal bir başlangıç, sabah ılık duşla başlıyor. Su organizmayı harekete geçiriyor ve gece ciltte birikmiş olan ter ve atığı temizliyor. Duş sırasında pH dengeli bir duş jelini kullanmak önem taşıyor. Böylelikle cildin doğal koruyucu tabakası zarar görmüyor. Saçların da sabah duşunda yıkanmaya ihtiyacı olup olmadığına kendiniz karar verebilirsiniz. Önemli olan her yıkama sonunda saçların iyi durulanması ve saç kremi kullanılması.

Derinlemesine temizlik

Cilt bakımında ilk kural: Temiz olmayan bir cilde kesinlikle bakım yapılmaz. Bu durumda en iyi kremler bile etkili olmaz. Yine de sabah saatlerinde derinlemesine bir cilt temizliği yapılması o kadar önemli değil. Geceyi yatakta geçirdiyseniz, cilt yüzeyinde uyku sırasında biriken ter ve tuz artıklarını suyla kolaylıkla arındırabilirsiniz.

Mükemmel koruma

Temizlik sonrasında cilt günlük bakım için hazır hale gelir. Özellikle ihtiyacı olan neme sahiptir. Cilt tipine göre az ya da fazla yağlı olabilir. Sizin cildinizle ilgili en önemli ödeviniz, cildinizi gün içinde olumsuz dış etkenlerden ve zararlı UV ışınlardan korumak.

Özel bakım

Günlük cilt kremlerinin altına uygulanan anti-aging kürlerinin içeriğindeki yoğun formlu maddeler sayesinde hem cildin enerji rezervleri doluyor hem de kırışıklıklar önleniyor. Ancak günlük bakım kremlerini ve serumları sürerken gözaltlarındaki hassas deriye gelmemesine dikkat edin. Bu ürünlerin içerdiği yağ tahrişe neden olabilir.

Vücut bakımı

Vücudumuz da zaman zaman yumuşak dokunuşlardan hoşlanır. Boyun ve dekoltede günlük bakım kremi kullanıldığı gibi bu bölgelere kullanılan özel bakım kremleri de hem dokuları hem de kokularıyla farklı bir his yaratıyor. Yaz aylarında normal ciltlerin bakımı için sadece hafif bir losyon yeterli olurken, kış mevsiminde kuru ciltler için zengin içerikli vücut kremleri kullanmak gerekiyor.