GeriKişisel Bakım Cilt bakımı boyut değiştiriyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cilt bakımı boyut değiştiriyor!

Cilt bakımı boyut değiştiriyor!

"Dünya güzeli Angelina Jolie'nin hem kendine hem de eşi Brad Pitt'e uyguladığı Dermaroller Türkiye'de."

Estetik sektörüne yön veren ve yeniliklerden bizleri haberdar eden Sağlık ve Estetik Danışmanı Şah Yaycı, önemli bir yeniliğin müjdesini veriyor.

İğneler cilt altına ulaşıyor!

Üzerinde mikro düzeyde 192 iğne bulunan küçük silindirik bir alet olan 'dermaroller', kişisel uygulama kolaylığı ve etkinliği sayesinde dermokozmetik sektörde büyük rağbet göreceğe benziyor. Özel olarak hazırlanmış bu mikro iğneler deri üzerinde mikro kanallar açarak cilde uygulanan preparatların cilt altına 200 kattan fazla geçmesini sağlıyor. Uygulamanın ardından 10 dakika içinde kapanan bu mikro kanallar aynı zamanda cilt altında bir iyileşme mekanizması oluşturarak vücudun kendi yapıtaşlarının yeniden oluşumunu hızlandırıyor.
Şah Yaycı yenlik için şunları söylüyor: "Üstünde 192 adet mikro iğne bulunan silindirik küçücük bir aparat dermaroller. Bu aparatı cildinizde artı ve çarpı şeklinde turlarla hareket ettirdiğinizde her bölgede bir yıldız şeklinde tur atıyorsunuz. Ciltte kollojen ve growt faktör salınımını hızlandırıyor. Adeta bir lazer mekanizması gibi işliyor. Cilt daha sıkı ve daha pürüzsüz bir hale geliyor. Brangelina çiftinin uyguladığı bu pratik çözüme bir artı daha ilave ederek çok önemli bir ipucunu da size vermek istiyorum. Dermaroller'ı cildinizde gezdirip mikro kanalları açtıktan sonra hazır preparatlar halinde temin edebileceğiniz kök hücre ekstrelerini sürdüğünüzde inanılmaz sonuçlar elde ediyorsunuz".

Estetik sektörü sınır tanımıyor...

Hazırlıklı olun, yakında kendi müdahalelerimizi evde yapabiliriz! Çünkü evde kullanıma uygun profesyonel etkide ürünler piyasaya sürülmeye başlandı bile... Dünya ile eş zamanlı olarak ülkemizde de gelişen bir takım trendler, bazı profesyonel ürünleri evde uygulamaya olanak tanıyor. İleri teknoloji ile üretilen büyüme faktörleri, kök hücre ekstreleri ve biyomimetik peptidler, bildiğimiz dermokozmetiklerden çok farklı çalışıyor.

Diğer aktif maddeler genel olarak cilt altında eksilen bazı yapı taşlarının azalmasını engellemeye ya da onları yerine koymaya çalışırken, bu ürünler bambaşka bir metotla cilde etki ediyor. Cilt altında yeniden yapılanmayı sağlayan yeni formüller, diğer ürünlerdeki destek ve koruma özelliklerini içermesinin yanı sıra cilt altında yeni hücrelerin ve yapı taşlarının oluşmasını da sağlıyor. Üstelik bu ürünlerin etki alanı sadece anti-aging'le sınırlı değil. Birçok kişinin çaresiz kaldığı gözaltı morlukları, saç dökülmesi ve cilt çatlaklarında da etkin sonuçlar elde ediliyor.

Şah Yaycı estetik ve kozmetik sektördeki nanoteknolojik gelişmeleri açıklamaya devam ediyor: "Kök hücre ekstreli ve growth faktörl ürünler genel cilt dokusuyla kalmıyor, her bölge için hazırlanan özel kök hücre ekstreli ve growth faktörlü jellerle gözaltı için hazırlanan preparatlar göz altı morlukları için şu ana kadara geliştirilmiş en önemli tedavi metodu diyebiliriz".

Nanoteknolojik gelişmeler hangi sorunlarımıza çare olacak?

- Gözaltı morlukları: Biliriz ki gözaltı morlukları estetik sektörünü en zorlayan sorun. Dermaroller'ı gözaltında gezdirdikten sonra üzerine kök hücre ekstereli göz altı için hazırlanmış özel preparatı sürdüğünüzde kısa zamanda çok başarılı sonuçları gözlemlemeniz mümkün.

- Saç dökülmesi: Nanoteknolojinin bir hayli önem taşıdığı süreçte kök hücre ekstereli ve growt faktörlü hazır preparatlar önemli bir soruna daha çare buluyor. Saç yoksunluğu tedavisi için de geliştirilmiş özel seri yine dermaroller'ın saçlı deri üzerinde mikro kanalları açmasının ardından uygulanıyor. Ayrıca yeni geliştirlen ve nokkin ihtiva eden, nokkini yenileyen renokkin oluşumu ve buluşuna saç yoksunluğu tedavisinde önemli bir çığır açacağa benzer. Öyle ki nokkin vücudumuzda bulunan bir enzim ve saç dökülmesini engelliyor; onun salınımı durduğunda saç dökülmesi baş gösteriyor renokkin sistemi nokkinin salınımını hızlandırıyor. Nobel'e aday olarak gösterilen bu nanaoteknolojik çalışma çok yakında ülkemizde de olacak.

- Çatlaklar: Ve en önemlisi diğer bir çaresiz kalınan sorun ise çatlaklar! Yine bu sorun için geliştirilmiş hazır preparat ürünlerle %50'nin üzerinde bir başarı sağlanabiliyor.
Şah Yaycı'ya göre teknoloji ve nanoteknoloji, yaşımızın iyisi olmak adına ve iyi yaşlanmak adına 'well aging' konseptiyle can alıcı şekilde göz kırpıyor.

Dermaheal serisi için tıklayın!

False