GeriKişisel Bakım Cildiniz için doğru beslenin!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cildiniz için doğru beslenin!

Cildiniz için doğru beslenin!

"Doğru beslenme alışkanlığıyla cilt yaşlanmasını geciktirebilirsiniz..."

Doğru besinler seçildiğinde bağışıklık sistemi korunur ve cildin yaşlanması ertelenir. Son yapılan araştırmalar özellikle bazı vitamin, mineral ve antioksidanlardan yeterli ve dengeli alındığında cildin daha genç ve sağlıklı olacağını gösteriyor.

Cildiniz için doğru beslenin

Cildi hem dışarıdan içeriye hem de içeriden dışarıya beslemek önemlidir. Bir kişinin sağlıklı olup olmadığı en basit şekliyle cildine, derisine bakarak anlaşılabilir.
KAHVALTI YAPMADAN GÜNE BAŞLAMAYIN

Cilt güzelliği için en önemli faktörlerden biri kahvaltı alışkanlıdır. Güçlü bir kahvaltı, sağlık ve güzellik için en önemli öğün. Kahvaltıdan; enerji veren bal, kahvaltı gevrekleri, meyveler, su, meyve suyu ve süt eksik edilmemeli. Bu besinler cildi, maruz kaldığı olumsuz dış etkenlere karşı güçlendirmenin yanı sıra nemlendirip besliyor.

Cildiniz için doğru beslenin

Sabahları aç karnına içilen su, cildi içerden besleyerek nemlendirir, bol sıvı almak, cildin kurumasını önlediği için gün içinde de su içmeye devam edilmeli. Deri hücrelerinin genç kalması ve elastikiyetlerini koruması için, rafine olmuş şeker, şuruplu tatlılar, beyaz ekmek ve hamur işi tüketiminden kaçınılması, tuzun mümkün olduğu kadar azaltılması gerekiyor.