GeriÜnlü Kombinleri Çeyrek asrın pop kraliçesi: Madonna
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çeyrek asrın pop kraliçesi: Madonna

Çeyrek asrın pop kraliçesi: Madonna

"Eğer 80'leri hatırlıyorsanız, en az 25 yıldır Madonna'yı tanıyorsunuz demektir. O gün bugündür tarzı ve giyim stiliyle de her zaman konuşulan bir star olmayı başardı."

Madonna hiçbir zaman sıradan bir pop yıldızı olmadı. Lady Gaga'nın onu örnek aldığını söylersem, ne demek istediğimi anlarsınız herhalde.

Madonna hem davranışlarıyla, hem tarzıyla, hem giyim kuşamıyla hem de şarkılarıyla herkesten farklıydı, hala da öyle. Sahneye pantolonsuz, mayo benzeri bir body ile çıktığından beri, neredeyse herkes pantolon giymeyi bıraktı. Hiç alışık olmadığımız sahne şovları, kabul edelim ki tüm şarkıcıların sahnelerinin renklenmesine sebep oldu...

Foto galeriyi görmek için tıklayın!

Sahnesi bambaşka bir dünya
Sahne derken, Madonna'nın üzerinde olduğu bir sahneden bahsediyorum. Kesinlikle zamanın ve tüm dünyasal kaygıların unutulduğu bir yer orası. Madonna sahnedeyken kesinlikle yaşsız, hatta insan ötesi. Bir yandan şarkılarını söylüyor, bir yandan dans ediyor. Tabii ki özellikle beni büyüleyen bir diğer detay ise sahne kostümleri. Bazen eşofman benzeri pantolonlarla, bazen de file çorap üzerine giydiği korse benzeri body'lerle sahnede oluyor. Kim ne derse desin, her ikisini de kendisine çok yakıştırıyor.

Özellikle son yıllarda, yıllara nasıl meydan okuduğunu bize kanıtlamak istercesine sahne kıyafetleri body'lerden, jartiyerlerden, file çoraplardan ve taytlardan oluşuyor. Bir de hiçbir zaman terk etmediği kovboy şapkası var elbette ki...

Foto galeriyi görmek için tıklayın!

Country kızı Madonna
Madonna'nın country tarzına ne kadar yakın oluğu tartışılmaz. Hele siz de benim gibi 'don't tell me' şarkısını hatırlayanlardansanız, lüleli saçlarını, çan paçalı lavicert pantolonunu ve ekoseli gömleğini hatırlarsınız. Ve bir de konserlerde bile kafasından çıkarmadığı kovboy şapkasını. Öyle ki, bu şapkayı konserlerinde mayoların üzerine bile giydi.

Biraz oradan, biraz buradan, ama her yerden!
Madonna'nın tarzı hakkında çok net tanımlamalar yapmak elbette ki biraz zor. Çünkü biraz dikkatli baktığınızda aslında birçok trendin zaten ondan çıktığını görebiliyorsunuz.

Günlük hayatında daracık pantolonlar, dizaltı çizmeler, takım elbiseler, zincirli ve baskılı body'ler, file çoraplar ve dantelli elbiselerle görebilirsiniz onu... Şimdilerde ise kızı ile birlikte giyim tarzı daha farklı. Daha iddialı ve genç giyiniyor. Özellikle kızı Laurdes ile birlikte Macy's için tasarım yaptıkları düşünülürse, kızının onun üzerinde bu kadar etkili olmasına şaşmamak gerek.

Madonna'nın tasarımcılık macerası sadece bununla da sınırlı değil. Dolce ve Gabanna ile işbirliği içinde, ünlü yıldız MDG markası altında güneş gözlüğü tasarlıyor. Üstelik bu marka için çekilen reklam fotoğrafları da epeyi iddialı...

Foto galeriyi görmek için tıklayın!

Mahmure Editörü Dilayda Pala