GeriStil Önerileri Çantada Yeni Bir 'Boy'ut
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çantada Yeni Bir 'Boy'ut

Çantada Yeni Bir 'Boy'ut

"Kadınlar çantalarını ellerinde taşımaya çok alıştı. Askısız ve küçük portföy çantalar, şık olmayı ve rahatlığı seven kadınların yeni gözdelerimiz... Tabii ki büyük, içine her şeyi sığdırabildiğimiz çantalardan vazgeçmedik ama çantalarımızın boylarını biraz değiştirdik..."

Portföy, yani clutch çanta trendi aslında geçtiğimiz sezon parlamaya başlayan trendlerden biri. İlk olarak kokteyllerde ve gece gezmelerinde ünlü kadınların ellerinde görmeye başladığımız bu çantaları yavaş yavaş hepimiz sevdik. Bazılarımız da görür görmez benimsedi. Öyle ki, -tabi ünlü tasarımcıların da yardımıyla- bu çantalar günlük hayatımızın birer parçası oldular. Bavul gibi kocaman çantaları taşımaktan bıkan kadınlar hemen eline birer tane portföy alıp sokaklarda boy göstermeye başladılar... Bana sorarsanız, ben evdeki bütün çantalarımın saplarını kesip portföy olarak kullanmaya başlayabilirim.

En başlarda sadece telefon ve cüzdanımızı sığdırabileceğimiz kadar küçük olan bu çantalar artık yanımızda taşımak istediğimiz her şeyi içine alabilecek büyüklükte. Üstelik yaz aylarında da inanılmaz kullanışlı. Straplez elbiseniz üzerinden omuzlarınızı terletmiyor ve acıtmıyor. Ya da özenerek giydiğiniz tiril tiril bluzunuzun omuz ve sırt kısımlarını boyamıyor. Lisede defterlerimizi taşır gibi artık biz de çantalarımızı elimizde taşıyoruz...

Tüm dünyanın hayranlıkla izledikleri ünlü kadınları da ellerinde clutch çantalarıyla bolca görür olduk. Paris Hilton, her girdiği olay olan Victoria Becham, Fergie ve burlesk kraliçesi dita Von Teese bu trende sıkı sıkı yapışan kadınlardan. Bizce çok da iyi yapıyorlar açıkçası... Küçük portföyler bir yana, bir de oversized clutchlar var ki, bunlar büyük çanta seven kadınları bile kendilerine çekmeyi başardılar. Her zaman, her yerde oversized çantalarla görmeye alıştığımız Jessica Simpson bile bu akıma karşı gelemedi. Artık her gittiği yerde yanından clutchını eksik etmiyor.

Tabii ki Jessica Simpson yalnız değil. Eskilerin çocuk yıldızı şimdilerin moda ikonu Mary-Kate Olsen da bu trendi tam zamanında yakaladı. Bütün davetlerde elinde kocaman bir çanta tuttuğunu görmek artık kimseyi şaşırtmıyor.

Sosyetik güzel Nicole Ritchie'de clutchını yanından eksik etmeyenlerden. Ne giyerse giysin, elinde mutlaka bir clutch var.

Ne dersiniz, bu akım sizi de etkisi altına alabilir mi? Yoksa siz her daim büyük çantaların kadını mısınız?

Birbirinden şık çantaları görmek için tıklayın!