GeriModa Trendleri Camın ateşi bedenlerimize dokunuyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Camın ateşi bedenlerimize dokunuyor

"Alev sanatı ile cama hayat verenlerden biri de genç yetenek Burçin Evrim. Kendisi ürettiği camla birbirinden güzel, eşsiz takılar üretiyor."

Günümüzde giderek ilgi görmeye başlayan alev sanatı yeni bir yetenek olan Burçin Evrim ile tekrar gündeme geliyor. Alev sanatı hakkında yurt dışındaki kaynaklardan faydalanan, araştırma yapan, oradaki alev sanatı sanatçıları ile bilgi alışverişi için kontakt halinde olan, Evrim'in camları İtalya da Murona adasında üretilen Moretti, Almanya da üretilen Lauscha ve Reichenbach, Çekoslavakya da üretilen Ornella. Cam çubuklar dışında, metalik efekt veren cam parçaları, toz halinde cam, mille fiore olarak adlandırılan cam çiçekler, altın ve gümüş varak, altın taşı, bakır, paladyum ve daha bir cok malzeme kullanıyor.

Boncuklarının kalitesini düşürmemek ve en iyiyi bulabilmek için en kaliteli malzemeyi kullandığını söyleyen Evrim'in boncukları 800-1200 derece gaz ve saf oksijen üretilerek elde edilen ateşte çalışılarak yapılıyor.

Bu takılara sahip olacak kişiler ise çok şanslı çünkü her bir takıdan sadece bir adet üretiliyor. Tek olmasının nedeni ise sanatçının kalıpla çalışmayı sevmemesi. Bu da her kolyeyi daha özel kılıyor. Var olan takılardan sipariş edilmesi ya da hayalinizdeki takının hayata geçirilmesi mümkün.

Bu yaz Beykoz Cam Ocağında Alman Cam sanatçısı Michaela Möller'in asistanlığını yapacak olan Burçin Evrim, kişiye özel cam boncuk yapımı dersleri de veriyor.

Burçin Evrim kimdir?

Burçin Evrim 1977 İstanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Enformatiği bölümüden mezun oduktan sonra Almanya da Medien ve Komünikayson Enformatiği Master'ı yaptı ve hala eğitimine devam ediyor. Bu süre içinde alev sanatı üzerine yurt dışındaki kaynaklardan faydalandı, özellikle malzeme konusunda araştırmalar yaptı, bağlantılar kurdu, fuarlara katıldı, eğitimler aldı ve yabancı sanatçılarla tanıştı. Şu an İstanbul'da yaşamakta olan Burçin Evrim şimdi sizden gelen yoğun ilgiyle çıktığı yola devam ediyor.

Genç yeteneğimizi merak ediyor ve onun eşsiz takılarından satın almak istiyorsanız tıklayın.

Bu sitede alev camla, cam bedenle buluşuyor...