GeriSaç Çabuk Sönen, Hacimsiz Saçlar İçin 7 Bakım Önerisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çabuk Sönen, Hacimsiz Saçlar İçin 7 Bakım Önerisi

Çabuk Sönen, Hacimsiz Saçlar İçin 7 Bakım Önerisi

"İnce telli ve hacimsiz saçlara mı sahipsiniz? Yıkama sonrası ikinci gününde saçlarınız sönüyor ve saç diplerinizde yağlanmalar başlıyor! Bakım yaparsam saçım ağırlaşır diye düşünüyor olabilirsiniz ama aslında hacim ve nem arasında seçim yapmak zorunda değilsiniz. Sizin için çabuk sönen saçlara uygulayabileceğiniz 7 pratik bakım önerisi sıraladık…"

İnce telli saçlar bakımı en zor saç tipidir. Kolay kolay şekil almaz, kırılmaya ve dökülmeye çok müsaittir. Bu nedenle bakımında ekstra özen ister. İnce telli ve hacimsiz saçlar için hazırladığımız 7 bakım önerisiyle saçlarınıza istediğiniz hacmi kazandıracaksınız!Çabuk Sönen, Hacimsiz Saçlar İçin 7 Bakım Önerisi

1-Yıkama esnasında çok sıcak sudan kaçının!

Saçlarınızı yıkarken çok sıcak suyla yıkamayın. Sıcak su, saç dipleri ve gövdesi üzerinde yer alan doğal yağ asitlerini eritir. Aynı zamanda saç telinin dış katmanlarındaki pul dokuya zarar verip korumasız kalmasına neden olur. Saç diplerindeki doğal yağ, saçı tararken tüm saç tellerine dağılır, koruma ve parlaklık sağlar. Saçınızın doğal yapısını ve işleyişini bozmayın, saçlarınızı mutlaka ılık suyla yıkayın! Saçlarınızı yıkadıktan sonra uçlarındaki ıslaklığı elinizle sıkarak alın ve havluyla sarın.

Çabuk Sönen, Hacimsiz Saçlar İçin 7 Bakım Önerisi

2-Saçınızı kuruturken başınızın yukarısından başlayarak kökten uca doğru kurutun

İnce telli ve hacimsiz saçlar oldukça hassastır bu nedenle kurutma aşamasına çok dikkat etmek gerekir. Öncelikle saç kurutma makinasını yüksek ısıda değil, orta ayarda çalıştırmalısınız. Geniş dişli bir fırça ya da tarakla saçlarınızı tarayıp öne doğru atın. Başınız öne eğikken kökten uca doğru ve fön makinasını en az 30 cm uzakta tutarak saçlarınızı hafif nemli kalacak şekilde kurutabilirsiniz.

Çabuk Sönen, Hacimsiz Saçlar İçin 7 Bakım Önerisi

3-Şampuan tercihinizi değiştirin!

İnce telli saçlarınızı daha dolgun göstermek ve saçınızın gün boyu hacmini koruması için saç tipinize uygun ürün seçimi yapmalısınız. Hacim ve nem arasında seçim yapmak zorunda kalmayacağınız, gelişmiş formüle sahip ürünlerle aradığınız hacmi ve bakımı bir arada bulabilirsiniz. Oxyfusion teknolojisine sahip Dove Advanced Hair Series Oxygen Moisture Şampuan, hava kadar hafif formülü sayesinde saçlarınızı pürüzsüz hale getirecek, nemlendirecek ve saçlarınıza doğal bir canlılık katacak! Üstelik istediğiniz hacimle birlikte ihtiyacınız olan nemi de elde edeceksiniz.

Çabuk Sönen, Hacimsiz Saçlar İçin 7 Bakım Önerisi4-Saç bakım kremi kullanmayı alışkanlık haline getirin!

Saçlarınızı şampuanla arındırdıktan sonra saça ihtiyacı olan bakımı veren, ağırlaşmasını engelleyen saç bakım kremi kullanımını alışkanlık haline getirmelisiniz.

İnce, cansız saçlara sahipseniz saç kremi kullanmamanız gerektiği tamamen efsanedir. Aslına bakarsak, ince saç kopmaya daha yatkındır, yani bu durumda saç kremi çok daha önemlidir. Advanced Hair Series Oxygen Moisture Saç Kremimiz gibi saçları ağırlaştırmayan hafif bir ürün kullanırsanız, saçlarınız dolgun ve hacimli olacaktır. Saçınızı şampuanladıktan sonra, diplerine gelmesinden kaçınarak, boylarına ve uçlarına doğru uyguladığınızda, hacimli ve bakımlı saçlara sahip olursunuz.

Çabuk Sönen, Hacimsiz Saçlar İçin 7 Bakım Önerisi

5- Saç kesiminizi değiştirin!

İnce telli saçlarınıza uygun bakım yapmakla birlikte saç modelinizin kesimi de önemlidir. Katlı, omuzlarda biten saç modelleriyle daha volümlü saçlara sahip olabilirsiniz. Kısa ve küt kesimler de ince telli saçların daha hacimli görünmesini sağlar. Unutmadan; saçınızı ayırdığınız yönü değiştirmek de etkili bir yöntem olabilir.

Çabuk Sönen, Hacimsiz Saçlar İçin 7 Bakım Önerisi

6-Düzenli saç bakım maskesi yapın!

İnce telli ve hacimsiz saçlar için doğru saç bakım ürünüyle düzenli aralıklarla yapacağınız bakım, saçlarınıza sağlıklı ve dolgun bir görünüme kazandıracaktır. Saç bakım maskesiyle saçlarınızı ağırlaştırmadan nemlendirmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Dove Advanced Hair Series Oxygen Moisture Saç Bakım Maskesi de ince telli ve cansız saçları şımartmak için üretildi. Bu hafif formül saçı ağırlaştırmadan nemlendirir ve saçın doğal bir hacme kavuşmasını, yumuşak görünmesini ve hissedilmesini sağlar. Şampuandan sonra, ıslak saçların özellikle uçlarına uygulayın. 3-5 dakika bekleyin. Saçlarınızı iyice durulayın ve her zamanki gibi şekil verin.

Çabuk Sönen, Hacimsiz Saçlar İçin 7 Bakım Önerisi

7-Hacimlendirme spreyi kullanın

Çabuk sönen ve cansız saçlarınızı diplerinden kaldıran bir sprey size istediğiniz dolgunluğu sağlarken, saçlarınızın nemini de koruyabilir. Üstelik doğal olmayan yapış yapış bir görüntüye de bürünmeden! Dove Advanced Hair Series Oxygen Moisture Hacimlendirici Sprey, saçlarınızın ağırlaşan bölümlerinden biri olan saç diplerini hedef alır. Bu spreyi nemli saça uygulayarak şekillendirirken bir yandan dolgunluk sağlayabilir, isterseniz saçınıza hacim ve nem kazandırmak için kuru saçlarınıza sıkabilirsiniz. Tüm saç derinize 10-12 sprey sıktıktan sonra, parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulamanız yeterli olacak. Su bazlı formülü saçınızda beyaz kalıntılar da bırakmayacaktır.

False