GeriGelin Modası Büyük Güne Nasıl Hazırlanmalı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Büyük Güne Nasıl Hazırlanmalı?

Büyük Güne Nasıl Hazırlanmalı?

"Beyaz atlı prensinizin evlilik teklifini kabul ettiniz. Şimdi sıra hayatınızın en heyecanlı gününü organize etmek var. Düğün organizatörlerimiz düğüne kadar ay ay nasıl bir planlama yapmak gerektiğini paylaşıyorlar. Düğün takviminizi hazır!"

Büyük Güne Nasıl Hazırlanmalı

12 Ay Önce

Hazırlıklara erken, yaklaşık bir yıl önce başlamakta fayda var. Önce bir mekan seçin. Düğünün akışını mekan belirleyecek. Ve doğasına göre konsepti belirleyin. Ya da konseptinize en uygun mekanı bulun. İşinizi kolaylaştıracak ve üzerinizdeki yükü alacak organizasyon şirketini seçin.Büyük Güne Nasıl Hazırlanmalı12-10 Ay Kala

Büyük gününüzü ölümsüz kılacak bir fotoğrafçı ve kameramanla anlaşın. Önerilere göre organizasyon şirketinin ve fotoğrafçının birlikte çalışmalı. İlk görüşmede tarihler, düğün mekanı, dekor ve davetli sayısı konuşulmalı. Düğünden önce, düğün sahibinin arzusuna göre birkaç görüşme yapılabilir. İdeal bir fotoğrafçı ekibi ise 4-5 kişiden oluşmalıdır. Grubun lideri genel organizasyonu yapar, biri dekoru çekerken bir diğer kokteylde çifti mercek altına alır. Böylece düğün albümünü çeşitli parçaları oluşur. Bu süre zarfında davetli listesini oluşturmaya başlamakta fayda var. Konaklama, transfer, ‘’catering’’ , dekorasyon, çiçek, pasta gibi detayları da bu süre zarfında organize etmenizi öneriliyor.

Büyük Güne Nasıl Hazırlanmalı

10-8 Ay Kala

Hayallerinizi süsleyen gelinliği aramaya başlayın. Gelinlik doğal olarak çok önemli. Gelinlerle ilk görüşmede düğünün gerçekleşeceği lokasyon, düğün konsepti ve hatta davetli sayısı gibi detaylar soruluyor. Gelinlik provaları mutlaka 4 kere olması gerekir. İlk görüşmede çizimler yapılıyor gelin adayına farklı kalıplarda gelinlikler deneterek ne istediğini anlamaya çalışıyoruz. Sonra vücudun en iyi özelliklerini öne çıkaracak çizimlerle birlikte gelinliğin ana hatlarına karar veriyoruz. kalıp provası olan ikinci görüşmede bedenin kalıbı çıkarılırken kullanılacak kumaş ve danteller, işleme detayları ve dekolte bitişleri üzerine birlikte konuşuluyor. Üçüncü provadaysa gelinlik neredeyse bitmiş şekilde olur ve son provada bitmiş halini teslim alırsınız.Büyük Güne Nasıl Hazırlanmalı

8-6 Ay Kala

Bu dönemde davetiyelere karar vermek gerekir. Konuk listesini tamamladıktan sonra davetiyeyi hazırlayabilmek için. Ayrıca balayınız için rotasını da araştırmaya başlayabilirsiniz.

Büyük Güne Nasıl Hazırlanmalı

6-4 Ay Kala

Düğün tarihini duyurmanın tam zamanı. Davetlilere ‘’save the date’’ ( bu tarihi not edin) gönderin. Bir ömür boyu taşıyacağınız ve tarzınızı yansıtan alyansların alışverişine çıkın. Saç ve makyaj provalarında başlayın. Büyük güne dört ay kala davetiyeleri gönderebilirsiniz.

Büyük Güne Nasıl Hazırlanmalı

2 Ay Kala

Son rötuşlar için gelinlik tasarımcısıyla bir araya gelin. Büyük güne yakın bir tarih belirlemeye bakın prova için kafanızda bir soru işareti kalmaması için. Nedimelerinizi planlamaya başlayabilirsiniz. Araba kiralamak isterseniz eğer tam zamanıdır. Otel odası rezervasyonu ve düğün yemeği menüsü gibi ilişleri bir düzene sokmayı unutmayın. Gelin buketinin bir demosunu mutlaka yaptırın.

Büyük Güne Nasıl Hazırlanmalı

1 Ay Kala

Düğün yemeğinde kullanılacak çiçek ve süslemelerin bir ay önce karar bağlanması gerektiğine inanıyor. Düğün yaklaştıkça stres artıyor ve dolasıyla bu detayların önceden konuşulması önemli. Mum ve çiçek konusu hayalinizdeki düğünle yakından ilgili. Düğünün genel konseptini anladıktan sonra her masayı, her köseye ve sahneyi, bu hayal doğrultusuna tasarlanıyor. LCV, düğün yemeğindeki oturma düzeni, ödeme planları ve düğün günüyle ilgili eksiklerin tamamlanması, bu aşamada atlanmaması gereken detaylardan. Eğer düğünüzde DJ istiyorsanız onu da ayarlayabilirsiniz.Büyük Güne Nasıl Hazırlanmalı

1 Hafta Kala

Düğüne sayılı gün kala gelinliğinizi tekrar deneyin, stres ve heyecan kilo alıp verebilirsiniz. İyi uyuyun, sağlıklı beslenmeye özen gösterin, alkol kullanmayın. Yüz ve vücut bakımları için son çağrı.

KAYNAK : ELLE MARRİAGE