GeriModa Trendleri Büyük beden alışverişinde alternatifler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Büyük beden alışverişinde alternatifler

"Medya ve podyumların bizlere direttiği et-kemik modeli anatomik yapı gereği hangi mağazaya girsek 38-40 hadi bilemediniz en fazla 42 beden giysiler bulabiliyoruz."

Reklamlar ve podyumların bizlere direttiği et-kemik modeli anatomik yapı gereği hangi mağazaya girsek 38-40 hadi bilemediniz en fazla 42 beden giysiler bulabiliyoruz. Kilolu bayanların en büyük sıkıntılarından biriside bu ve ne yazıkki şık, zarif ve modern giyinme zorluğu giyinmeyi bir zevk olmaktan uzaklaştırıyor...

FAİK SONMEZ: 40 - 56 bedenler arasında kıyafetler satılan Faik Sönmez'de "Mutluluğun Bedeni Yok" sloganından yola çıkarak kilolu ama stilinden ödün vermeyen kadınlara seslenen Faik Sönmez her sezon yaklaşık 150 parça konfeksiyon ve 60 parça triko koleksiyonu hazırlıyor. Rahat ve kullanışlı kumaşlardan hazırlanmış günlük giysilerden, gece kıyafetlerine kadar farklı seçenekler var.

İstanbul'da üç şubesi bulunuyor. Valikonağı Cad. No:37/1 Nişantaşı

Tel: (0212) 225 22 59

FOLİ GİYİM: 44-56 beden çalışıyor. Koleksiyonda spor kıyafetler ağırlıkta , Klasik ve ağabiye kıyafetler bulmakta mümkün. Heryaş grubuna hitap eden bir çizgi tutturmayı hedefleyen Foli'de ceket, tunik, bluz,atlet,pantolon ve etek satılıyor. Rahat modellerin ön planda olması, atletlerin ve pantolonların çok tercih edilmesinin nedeni.

Foli'nin İstanbul'da iki şubesi bulunuyor. İzzetpaşa Mah. Ayazma Sok. Zeytunoğlu İşHanı No:17/9 Şişli

Tel: (0212) 248 92 90

VAKKO: Vakko'nun büyük beden koleksiyonunun adı Vakko X. 46-54 beden kadınların günün her saatinde giyebileceği lüks ve rahat kıyafetlerden oluşan koleksiyon, aynı zamanda romantik olmasıylada dikkat cekiyor. Tasarımlarda manşetleri nakışlı gömlekler, nervürler, fırfırlılar var. Siyah, beyaz, bej ve kahve'nin yanı sıra mürdüm, patlıcan moru, büyük beden koleksiyonunda en çok kullanılan renkler.

İstiklal Cad. 123-125 Beyoğlu

Tel: (0212) 251 40 92

LAMEDORE: Sadece büyük beden değil 34-54 beden arasındaki bütün kadınlara düğün, nişan, mezuniyet gibi özel zamanları için hazır kıyafetler sunuyor. Tümü hazır olan gece kıyafetleri Amerika ve İtalya'dan ithal ediliyor. Mağazadaki giysilerin üçte biri büyük beden ve modern kesimleri ile dikkat cekiyor. Etek-Ceket, ya da elbise ceketler en çok tercih edilenler arasında. Lame Dore ortaklarından Esra Silanoğlu ve Mert Keskin, pantolon yerine daha feminen durduğuna inandıkları etek ve elbiseli kombinasyonları öneriyorlar müşterilerine. 15 yaştan itibaren her yaş grubuna hitab eden profesyonel terzileri, teknik olarak mümkün olan kıyafet değişikliklerini de yapıyor. Büyük beden koleksiyonundaki renkler pudrave ten rengi, patlıcan moru ağırlıklı.

Bağdat Cad. 378/5 Şaşkınbakkal

Tel: (0212) 478 55 88

MARK&SPENCER: sadece biraz daha toplu oldukları için istedikleri giysiyi bulamayan hanımlar için içgiyimden kazağa kadar birçok secenek bulunuyor. Plus bayan koleksiyonunda , 56 bedene kadar jean, triko, gomlek, ve mayo bulmak mümkün.

Capitol Alişveriş Merkezi Altunizade

Tel: (0212) 651 42 79

ROMAN: Büyük beden koleksiyonu Lady Roman adını taşıyor. Koleksiyonda ağırlıkla 44-46-48 beden çalışılıyor. Genç ve ort yaş grubundaki kadınlara hitab eden koleksiyonda pantolonlar, etekler, trikolar, bluzlar, tunik, spor ve klasik takımlar, şık ağabeyyeler yer alıyor.

Rumeli CAD. No:10 Nişantaşı

Tel: (0212) 240 78 52

ATALAR: Atalarda 44-50 beden arasındaki kıyafetler satılıyor. 25 yaş üzerine hitab eden koleksiyonda, genç ve dömiklasik modeller var. İlkbahar-Yaz koleksiyonunda jean mont ve pantolonlar, şifon etekler, bluzlar, gündüz ve gece giyilebilen jarse triko takımlar ön planda.

Galleria Alışveriş Merkezi Ataköy

Tel: (0212) 559 45 15