Geriİyi Yaşam Bu Bitkiler Evin Havasını Temizliyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu Bitkiler Evin Havasını Temizliyor!

Bu Bitkiler Evin Havasını Temizliyor!

"Evinizde bulunan teknolojik aletlerin ortaya çıkardığı zararlı gazların bitkiler aracılığıyla temizlenebildiğini biliyor musunuz? Ev bitkileri ortamın havasını temizleme ve daha sağlıklı bir şekilde yaşamamızı sağlama özelliklerine sahip. Uzmanların araştırmasına göre bazı ev bitkileri ev ortamında bulunan zararlı kimyasalları emerek etkisiz hale getiriyor. İşte evinizin havasını temizleyen ev bitkileri..."

1. Aloe Vera

Elektromanyetik dalgaları emme özelliği bulunan aloe vera bitkisi antiseptik özellikleri ile de öne çıkıyor. Bol ışıkta yetişen bu bitki sıcak bir ortamda daha sağlıklı büyüyor.

Bu Bitkiler Evin Havasını Temizliyor

2. Bambu Palmiye

Az ışık seven bambu palmiyesi evde kullanılan temizlik ürünlerindeki kimyasalların etkisini azaltıyor ve daha sağlıklı bir ortam yaratıyor. Bu bitkiyi çamaşır yıkadığınız alanın yakınına yerleştirerek fayda sağlayabilirsiniz.

3. Kasımpatı

Bol ışıkta yetişen ve pek çok evde bulunan kasımpatı bitkisi amonyak gibi zararlı maddeleri emmede oldukça etkili. Bu bitkiyi serin bir ortamda muhafaza ederek sağlıklı büyümesini sağlayabilirsiniz.

Bu Bitkiler Evin Havasını Temizliyor

4. Benjamin

Evlerin vazgeçilmez bitkisi olan benjamin bitkisi kimyasal gazları emme konusunda başarılı. Bol ışıkta yetişen bitki ayrıca 15 derecenin üzerinde yaşıyor.

Bu Bitkiler Evin Havasını Temizliyor

5. Gerbera

Dekoratif çiçek olarak ün salan gerbera çok sigara tüketilen ortamlar için ideal bir bitki. Sigara dumanını absorbe eden bu bitki az ışıkta yetişiyor ve ev sıcaklığında büyüyor.

Bu Bitkiler Evin Havasını Temizliyor

6. Deve Tabanı

En sık karşılaşılan bitkilerden olan deve tabanı loş ışık seven bir bitki. Teknolojik aletlerin zararlı kimyasallarını emmede etkili olan bitkiyi güneş ışınlarından koruyun.

7. İngiliz Sarmaşığı

Ortamın havasını bozan pek çok kimyasalı yok etmede etkili olan İngiliz sarmaşığı yetiştirilmesi kolay olan bitkilerden biri. Evi saatler içinde hijyenik bir hale sokan bu bitki, orta ışıkta ve 8 derece üzerinde yetişiyor.

Bu Bitkiler Evin Havasını Temizliyor

8. Açelya

Banyo ve mutfak temizleyicileri kimyasalları üzerinde etkili olan açelya bitkisi serin ortamda yetişiyor. Banyo veya mutfak yakınında bulundurulması tavsiye edilen bitki nemli ortamları seviyor.

Bu Bitkiler Evin Havasını Temizliyor

9. Beşparmak

Aydınlık bir yerde yetişen beşparmak bitkisi zararlı kimyasal maddeleri ev ortamından 24 saatte arındırabilen bir bitki. Orta sıcaklıkta yetişen bitki ayrıca geniş bir alanda konumlandırılmalı.

Kaynak : Nasıl Kolay