GeriKişisel Bakım Boyun bölgemiz yaşımızı ele veriyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Boyun bölgemiz yaşımızı ele veriyor

Boyun bölgemiz yaşımızı ele veriyor

"Cildimizin ve vücudumuzun genç görünmesi için ne kadar uğraşsak da boynumuzdaki kırışıklıklar ve sarkmalar yaşımızı ele veriyor."

Boyun bölgenizin derisi de en az göz bölgeniz kadar hassas ve narin. Siz farkında olmadan zamanla meydana gelen kırışıklıklar ve sarkmalar bir süre sonra canınızı sıkabilir. Bunun önüne geçmek için işte size dikkat etmeniz gereken birkaç tüyo.

Öncelikle boynu dik ve vücudun ortasında tutmalısınız

Gün içerisinde hangi işi yaparsak yapalım boynumuzu öne doğru eğeriz. Oysa boynun aldığı bu pozisyon boyun bölgesi yatay kırışıklıklarının ve çene altı sarkmalarının en önemli nedenidir. Bunu engellemek için dik oturmaya, kafayı ve boynu dik tutmaya dikkat etmeliyiz.

Doğru yastıkla, doğru pozisyonda uyku

Genç görünümlü bir boyuna sahip olmak istiyorsanız seçtiğiniz yastık ve yatış şekliniz çok önemli. Ergonomisi bozuk, fazla yüksek yastıklar boynun çizgilenmesine neden olur. En ideali sırt üstü yatmak ve yastıklar için yumuşak kılıflar kullanmak.Yumuşak yastık kılıfları cildinizi çizmez, iz oluşturmaz ve kırışıklıkları tetiklemez.

Güneş’ e dikkat

Güneşin zararlarını bütün vücudunuzdan çok dekolte bölgeniz hisseder. Direk güneşe maruz kalan deriniz lekelenir, kuru ve kırışır. O nedenle cildiniz ve dekolte bölgeniz için güneşe çıkmadan önce yüksek faktörlü güneş koruyucusu kullanmaya özen gösterin.