GeriStil Önerileri Boyu Uzun Gösterecek Kıyafetler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Boyu Uzun Gösterecek Kıyafetler

Boyu Uzun Gösterecek Kıyafetler

"Kısa boylu kadınların kıyafet tercihlerine dikkat etmesi oldukça önemli. Çünkü küçük detaylarla boyu olduğundan uzun göstermek mümkün. İşte boyu uzun gösteren kıyafetler..."

Boyu uzun gösteren kıyafetler

1-Tek renk kombin: Tek renk kombin yapmanız vücudunuzu bir bütün olarak gösterir. Boyunuzu kesmez ve aynı zamanda havalı da görünmenizi sağlar.

2-Yırtmaçlı etekler veya elbiseler: Derin yırtmaçlı elbiseler bacaklarınızın uzun gözükmesini sağlar. Kumaşının hafif ve uçuş uçuş dediğimiz nitelikte tercih edin. Havalı bir görünümü olan derin yırtmaçlı elbiseleri veya etekleri topuklu ayakkabı veya düz renkle bir spor ayakkabı ile kombinleyebilirsiniz.

Boyu Uzun Gösterecek Kıyafetler

3-Yüksek bel pantolon: Yüksek belli pantolonlar bacak boyunuzun uzun gözükmesini sağlayacaktır. Pantolon ve şortlarınızı yüksek bel kullanmanız sizi birkaç santim daha uzun göstermekle birlikte güzel bir görüntü de oluştucakatır.

4-Mini etek: Mini etek bacaklarınızı ortaya çıkaracaktır ve bacak boyunuzun daha uzun gözükmesini sağlayacaktır. Eteğinizi dar tercih etmek yerine daha bol ve uçuş uçuş olan eteklerden tercih edin. Ayakkabı tercihinizi ister topuklu ister düz bir spor ayakkabı ile yapabilirsiniz. Bu da boyunuzu uzun gösteren tamamlayıcı etkendir.

Boyu Uzun Gösterecek Kıyafetler

5-Tulum: Tulum tek bir parça kıyafet olduğu için vücudunuzu bütün halde gösterir. Boyunuzu kesmez ve birkaç santim de uzun gösterir. Dikkat etmeniz gereken tek nokta tulum tercih ettiğiniz kıyafetin ayak bileğinize kadar uzun olmasıdır. Tulumun kısa olması yine kısa gösteren bir etkendir.

6-V yakalı kıyafetler: V yakalı kıyafetler boynunuzu açık bıraktığı için boyunuzu uzun gösterir. Genellikle üst giyiminizi boynu açık kıyafetlerden tercih edin.

7-Dikey çizgili kıyafetler: Dikey çizgili pantolon veya tişörtler tercih etmeniz boyunuzu uzun gösterecektir. Fakat çok fazla renk karmaşasına girmeyiniz. Bu tarz dikey çizgili elbiseler de tercih edebilirsiniz.

Boyu Uzun Gösterecek Kıyafetler

8-Dar kıyafetler tercih edin: Dar kıyafetler vücut hatlarınızı belirginleştirdiği için hem hoş bir görüntü sağlar hemde boyunuzu uzun gösterir. Bol kıyafetler sizi geniş ve kısa gösterir.

9-Kısa paçalı pantolonlar: Kısa boylu kadınların asla tercih etmemesi gereken kıyafetlerden biri de kısa paçalı pantolonlardır. Bacak boyunuzu kesmekle kalmaz, kısa gözükmenizi de sağlar. Bilekte biten pantolonlar tercih edin.