Geriİyi Yaşam Boğaz Ağrısına Doğal Reçete: Ayvalı Limonlu Kür Tarifi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Boğaz Ağrısına Doğal Reçete: Ayvalı Limonlu Kür Tarifi

Boğaz Ağrısına Doğal Reçete: Ayvalı Limonlu Kür Tarifi

"Sıcaklıklar düştüğü ve hastalıkların sevdiği havalar başladı. Beslenme ve Diyet Uzmanı Deniz Özdemir soğuk havalardan kaynaklanan boğaz ağrılarından muzdarip olanlar için iyi gelecek doğal reçete hazırladı."

Kış geldi. Sıcaklıklar düştü, hastalıkların sevdiği havalar başladı. Özellikle boğaz ağrıları vatandaşları bugünlerde bir hayli zorluyor. Sizin de boğaz ağrısı şikayetiniz varsa boğaz ağrılarına iyi gelecek Ayvalı Limonlu Kür karışımını uygulayabilirsiniz.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Deniz Özdemir'in önerdiği son derece basit şekilde hazırlanabilen düşük maliyetli bu tarifi uygulayarak boğaz ağrınızı hafifletebilirsiniz.

AYVA VE LİMON BOĞAZ AĞRISINI GEÇİRİYOR

İki sarı olarak adlandırılan ayva ve limonun faydaları saymakla bitmiyor. Bal ile birleşince de boğaz ağrılarına bire bir iyi geliyor.

Ayva C vitamini Potasyum ve Selenyumdan yüksek bir meyvedir. Özellikle kış aylarının vazgeçilmez meyvelerinden biridir. C vitamini ihtiyacını 4/1'ini karşıladığı için bağışıklık sistemini güçlendiren önemli bir antioksidan kaynak.

Ayvalı ve limonlu kür tarifi ile boğaz ağrınızı dindirebilirsiniz.

AYVALI LİMONLU KÜR TARİFİ

Malzemeler:

1 Adet Ayva
1 Adet Limon
Bir tatlı kaşığı bal

Tarif: Dörtte bir kadar ayvayı küçük parçalar halinde bölüyoruz üzerine kabukları ile birlikte limon sıkıyoruz.
Dörtte bir limonu aldıktan sonra suyunu sıkıyoruz. Güzelce ekiyoruz ve son olarak da üzerine bal ilave ediyoruz.

Kış aylarından düşen bağışıklığı arttırmak için karışımlarla boğaz ağrısını en aza indirmek mümkün.

 
   

Fıstık ezmesi yapmanın püf noktalarıFıstık ezmesi hem kahvaltılarına lezzet katmak hem de bitkisel kaynaklardan bol miktarda protein almak isteyenlerin ilk tercihlerinden. Balla, reçelle ya da tek başına enfes olan fıstık ezmesini marketten almak yerine evinizde yapmaya, doğal ve katkısız bir lezzetin keyfini çıkarmaya ne dersiniz? Bunun için ihtiyacınız olan sadece fıstık ve bir mutfak robotu…

 

False