GeriModa Trendleri Bir alışveriş, bir "şiş"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir alışveriş, bir "şiş"

""Biraz tıkın, iki de salın, dolabına biraz yeni biraz da eski kat" sloganıyla yola çıkan Ece Sükan, Ahu Yağtu ve Yağmur Sencer'in Bebek Lucca Cafe'de düzenlediği ikinci el satış günleri Cleaning Days gelenekselleşiyor."

Bebek Lucca, yeni bir akıma imza atıyor. Cleaning Days isimli ikinci el kıyafet ve mobilya satışlarının ikincisini de gerçekleştirdi.
Cleaning Days'in "fikir anneleri" aslında bize hiç de yabancı olmayan isimler. Model ve moda editörü Ece Sükan, manken/oyuncu Ahu Yağtu, Dank!'ın sahibi Yağmur Sencer. Kendi hayatlarında da ikinci el meraklısı olan arkadaşlar, kullanmadıkları kıyafetleri ne yapacaklarını düşünürken, akıllarına ikinci el günleri düzenlemek gelmiş.

Cleaning Days'e gelenler, bütün bir gün boyunca oturup bonfile şişlerini, hamburgerlerini, keklerini atıştırırken, beğendiklerini deniyor ve satın alıyor. Şanslıysanız, Sükan ve Yağtu'nun arkadaşları için yaptıkları mini defilelere de rastlayabilirsiniz. Tişört, palto gibi giyim eşyalarının satıldığı Cleaning Days'de gözlük, çanta, ayakkabı, abajur gibi çok çeşitli objeler de var.

Her yaş ve gelir grubundan kişinin kendine göre bir şey bulabileceği satışlarda, fiyatlar da kıyafetlerin elden çıkabilmesi için çok ucuz tutulmuş. 5 milyona bir tişört bulabilirken, hiç beklemediğiniz bir şey de çıkabiliyor. Örneğin 10 milyona bir cekete rastlayabiliyorsunuz. Sadece marka olunca fiyatlar 100 milyonun üzerine çıkabiliyor. Zeynep Tunuslu, Pakize Suda gibi isimlerin de kıyafet aldığı organizasyonla ilgili olarak Sükan, 27-28 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek üçüncü satışın müjdesini veriyor. Esas "bomba" ise, Noel'de Uptown'ın garajındaki Dank!'ta gerçekleşecek büyük bir parti. Dank!, 25-26 Aralık'ta en büyük satışını yapacağı Cleaning Day 4'e hazırlanıyor.

Siz de kendi eskilerinizi vermek istiyorsanız, Dank!'ı ve Lucca'yı arayabilirsiniz.

Dank!: (0212) 352 60 44 Lucca: (0212) 257 12 55