GeriKişisel Bakım Bedeninizi Taşla Rahatlatın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bedeninizi Taşla Rahatlatın

"Taşların büyüsüne inanmanız gerekiyor. Ancak öyle bir masaj tekniği var ki vücudunuzu sadece rahatlatmıyor, aynı zamanda kronikleşmiş rahatsızlıklara da iyi geliyor. Sıcak Taş Terapisi ile suyun ve ısının gevşetme etkisinin yanında, iyileştirme gücünün de farkına varacaksınız."

Baştan aşağı arınmak için...
Sıcak taş terapisinin periodik olarak uygulanması, kronikleşmiş sıkıntılar üzerinde etkili oluyor. Bu terapinin yararı yalnızca tanımlanan sorunun giderilmesiyle sınırlı değil. Sıcak taş terapisi aynı zamanda fiziksel, duygusal ve zihinsel anlamda da enerji veriyor. Kısacası, terapi gören kişi kendini baştan aşağı arınmış hissediyor. Sıcak taş terapisi aşağıdakiler de dahil olmak üzere pek çok sorunu gidermede yardımcı olabiliyor.

* Kas, kemik ve eklem sorunları
Bel vesırt ağrısı
Spor yaralanmaları

* Stres kaynaklı sorunlar
Stres, gerginlik
Uykusuzluk

* Kadın sağlığı
Regl sıkıntıları
Sancılı regl ağrıları, aşırı kanama

* Hamilelikte karşılaşılan sorunlar
Bel ve sırt ağrıları
Rahatlama

* Diğer rahatsızlıklar
Solunum
Dolaşım
Sindirim sorunları

Nasıl uygulanıyor?
Sıcak taş terapisinde önce bedene esnetme hareketleri uygulanıyor. Sonra da masaj işlemine başlanıyor. Ardından su içinde ısıtılan bu pürüzsüz, parlak ve değişik boylardaki yassı taşlar, masaja başlanmadan önce terapist tarafından üzerine koruyucu kılıf örülmüş vücudun karın gibi belli kilit noktalarına yerleştiriliyor. Böylece taşların ısısıkasların derinliğine nüfus ediyor ve "Termoterapi" özelliğinden yararlanılmaya başlanıyor. Taşlardan emilen ısı, kan dolaşımının hızlanmasını ve dolayısıyla kasların, dokuların ve hücrelerin daha çok oksijenle beslenmesini – termoterapi- sağlıyor. Ayrıca lav taşlarının su içinde ısıtılması nedeniyle, suyun terapi özelliğinden de – Hidroterapi- yararlanılıyor. Beden, ısının etkisiyle masajdan önce yumuşuyor ve rahatlıyor. Yumuşak ve dinlendirici hareketlerle başlayan masaj, sıcak taşların dahil edilmesiyle devam ediyor. Masajın etkisini güçlendirmak için aromatik öz yağlar da kullnaılıyor. Kişinin ihtiyacına göre belirlenen öz yağlar, masajın sıcak etkisiyle bedene daha rahat ve çabuk nüfuz ediyor. En az 75 dakika boyunca bedenin ön bölümüne ve arkasına baştan ayağa rahatlatıcı, dinlendirici, dengeleyici ve arındırıcı masaj uygulanıyor. Terapinin süresi ilk görüşme hariç 1.5 saat sürüyor.

Farklı uygulamalar
* Taşların beden üstünde birbirine vurulması
Taşlar beden üzerinde birbirine vurulduğunda ultrason gibi titreşim etkisi yapıyor; kasların daha rahat çözülmesini sağlıyor.

* Taşlarla baskı uygulama
Taşların sertliğiyle derin kas masajı uygulanabiliyor. Spor masajında bu tür derin kas çalışmaları çok önemli bir işlev üstleniyor.

* Taşlarla friksiyon
Taşlarla yapılan friksiyon daha etkili sonuç sağlıyor; kasları çözüyor ve dinlendiriyor.

* Taşların bedenin belli noktalarına yerleştirilmesi
Sıcak taşlar bedenin belli noktalarına yerleştirildiğinde, ısının etkisiyle masaj yapılmadan bile kaslar gevşiyor.

* Sıcak-soğuk taş uygulaması
Bazı sıkıntılar için sıcak-soğuk taşlar birlikte kullanılarak bedenin rahatlaması sağlanıyor.