GeriKadın Sağlığı Bamyanın Pek Bilinmeyen 5 Faydası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bamyanın Pek Bilinmeyen 5 Faydası

Bamyanın Pek Bilinmeyen 5 Faydası

"Bamya sebzesi birçok kişi tarafından sevilmez. Peki onu tüketmeyerek neler kaybettiğinizi biliyor musunuz? İşte bamyanın çok bilinmeyen 5 faydası…"

Bamya düşük kalorili bir besindir. İçerisinde bol miktarda A,B ve C vitaminleri bulunmaktadır. Mineraller bakımından zengin olan bamya çocuk gelişimini de destekler. Cilt sağlığınızı korumasının yanı sıra kansere karşı da koruma sağlar. Yüksek lif kaynağıdır, uzun süre tok kalmanızı sağlar. Böylece kilo vermenize yardımcı olur.

Bamyanın Pek Bilinmeyen 5 Faydası

İŞTE BAMYANIN SAĞLIĞA FAYDALARI:

1-BAĞIŞIKLIK SEVİYESİNİ GÜÇLENDİRİR, KANSERE KARŞI KORUMA SAĞLAR:

Bamya, beyaz kan hücrelerini yenileyerek bağışıklık sisteminizi güçlendirir. İçerisinde bulunan liflerin kolay çözümlenebilmesinden kaynaklı olarak kolon kanserine karşı koruma sağlar.

2-ENERJİ VERİR:

Bamyanın içerisinde glikojen depolanmasını destekleyebilen antioksidanlar ve polifenollerde bol miktarda bulunur. Bu nedenle yorgunluğunuzu alır ve size enerji verir.

3-KEMİKLERİ GÜÇLENDİRİR VE KANAMALARI DURDURUR:

İçerisinde bulunana K vitamini sayesinde kemiklerin güçlenmesini sağlar. Yaralanma gibi durumlarda kanın pıhtılaşmasını sağlayarak fazla kan kaybını önler.

Bamyanın Pek Bilinmeyen 5 Faydası

4-GASTRİT HASTALIĞINA İYİ GELİR:

Bağırsakta oluşan zararlı bakterileri yok ederek bağırsak iltihaplarını iyileştirir. Böylece gastrit hastalığı riskini ortadan kaldırır.

5-DİYABETİ ÖNLER, KOLESTEROL SEVİYELERİNİ DÜZENLER:

Bamya tohumları, vücutta bulunan karbonhidratları parçalayarak insülin duyarlılığınızı arttırarak diyabet hastalığını önleyebilirsiniz. Bamya vücutta toplanan yağları parçalayarak kolesterol seviyesini düşürür.

MAHMURE ÖZEL

False