GeriKişisel Bakım Ballı maskeler 10 yaş gençleştiriyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ballı maskeler 10 yaş gençleştiriyor!

Ballı maskeler 10 yaş gençleştiriyor!

"Bal ile yapılan güzellik reçetelerinden haberiniz var mı? Sıkılaştırıcı yüz maskeleri, gerginleştiren ballı karışımlarla olumlu sonuçlar elde edersiniz..."

Balın cildi güzelleştirmedeki sırrı hep bilinir. Ama kahvaltılıktan başka da kullanılmaz. Oysa sütlü ve ballı maskeler ve banyolar her zaman olumlu sonuçlar yaratır. Öncelikle iyi bir nemlendirici olan bal, cildi çok iyi bir şekilde temizleme özelliğine de sahiptir. Birçok güzellik kremi içinde yer alır. Hem doğal antibiyotik özelliği vardır. Hem de vitamin, mineral ve protein kaynağıdır. İçinde aynı zamanda meyve asitleri olan bal cildi arındırır. Özündeki elementler hücre yeniler. 20-25 dakika süreyle yüzde kalan bal maskesi en iyi kremden bile etkilidir. İçinde birçok vitamin mineral ve antioksidan olan balın güzellikteki yararı maskeden hemen sonra ortaya çıkar.Ballı maskeler 10 yaş gençleştiriyorBalın salatalık ile uygulaması:

Bunun için bir orta boy salatalık ve 2 kaşık bal yeterli. Salatalığı önce rendeleyin. Suyunu alın. Bu suya biraz bal ekleyin. Sonra bu karışımı bir şişeye koyun. Karışımla akşamları yüzünüzü silin. Boyun ve göğüs bölgesine de sürebilirsiniz. 4 haftalık kullanımdan sonra etkisin göreceksiniz. Daha etkili olması için sabahları da yapabilirsiniz. Ancak bu sıvının ciltte kuruması için 20 dakika kadar zaman gerekli. Tonik bitince tekrar yapıp, tazelemeniz gerekiyor. Çok yapıp bayat olanı kullanmak pek yarar getirmez.

Civan perçemi ve bal, etkili olan bir başka karışım.

Bu çiçek saf suda 10 dakika kaynatılır. Soğutulunca bir çay bardağı alınır. Bu suya biraz limon suyu, 1 kahve kaşığı zeytinyağı katılır. Bir başka kapta 1 kaşık bal ve yumurta sarısı karıştırılır. Karışım civanperçemi suyuna katılır. İçine biraz yulaf unu katıp karıştırdığınızda iyi bir maske elde edilir. Yüzdeki kırışıklık ve yıpranma için birebir. Maske yüzde yarım saat kalmalı.

Yumuşak ve güzel eller için bal harikalar yaratır!

2 çay kaşığı bal ve 1 yarım çay bardağı limon suyunu çalkalayıp el losyonu yaparsanız yumuşak bir losyon elde edersiniz. Bunu her sabah elinize sürebilir ve 10 dakika bekletip yıkayabilirsiniz. Öte yandan ellerinizi zeytinyağı ve bal karışımına da teslim edebilirsiniz. 1 çorba kaşığı bala biraz zeytinyağı katın. İçinde elinizi 5 veya 10 dakika tutun. Bunu sürerek de yapabilirsiniz. Fakat bunu gerçekleştirmeden önce önce ellerinizi iyice musluk altında yıkayın.Ballı maskeler 10 yaş gençleştiriyorBadem ve bal ile yapılan yüz temizleyicisi

1 yemek kaşığı bal yeterli bunun için. 1 avuç bademi iyice aktarda çektirin. Toz haline gelsin. Bu toza yarım çay kaşığı limon suyu katın. Karışımı yüzünüze sürün. 15 dakika sonra ilik su ile yüzünüzü yıkayın. Temiz bir cilt hazırdır! Artık kreminizi uygulayabilirsiniz.