GeriModa Trendleri Bahariye Caddesi'nde alışveriş artık çok zevkli
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bahariye Caddesi'nde alışveriş artık çok zevkli

"Altıyol'dan Moda'ya çıkan Bahariye Caddesi, Kadıköy'ün önemli alışveriş merkezlerinden. Bir dönem butikler bu caddeye dükkan açmak için birbirleriyle yarışırdı. Modern alışveriş merkezlerinin cazibesi insanları kendine çekince, cadde bir dönem eski pırıltısını kaybetti ancak, son zamanlarda eski günlerine dönmeye başladı."

Bölgeye birbiri ardına yeni mağazalar açılıyor. Şimdi caddenin ortasından bir de tramvay geçiyor. Rengini değiştiren Bahariye Caddesi'nde artık gençlere hitap eden, Bağdat Caddesi, Nişantaşı veya alışveriş merkezlerinde görmeye alıştığımız mağazalar açılmaya başladı.

Bahariye'nin yeniden alışveriş cenneti haline gelmesinin diğer bir sebebi ise arka arkaya açılan outlet'ler. Şu anda Altıyol çevresinde, yürüme mesafesinde yedi tane outlet mağazası var. Hatta aynı cadde üzerinde hem outlet hem de sezon ürünleri satmak için iki ayrı mağaza açan firmalara bile rastlamak mümkün. Esnaf arasındaki dedikodulara göre Vakko ve Beymen de burada bir outlet açabilmek için yer arıyor.

Outlet furyasını Opera Pasajı'na bitişik iki katlı bir dükkanda beş sene önce başlatan Mudo, Bahariye Caddesi outletlerinin öncülerinden. Bu sene dekorasyonunu yenileyen mağaza, ürün yelpazesine Mudo Concept ürünlerini de ekledi. Dekorasyon ve mutfak malzemeleri satılan alt katta, sadece bu mağazaya özel üretilen ürünler bulunuyor. Sezon ürünleri de bulunan Mudo Outlet'in Concept bölümünde aklınız bir şeyde kalırsa mutlaka alın. Çünkü hergün ürünler yenileniyor, ertesi gün gittiğinizde bulamayabilirsiniz.

Akmerkez, Bakırköy ve Rumeli Caddesi'ndeki dükkanlarından sonra ilk defa Anadolu yakasına geçen Adil Işık mağazasında da hem outlet hem sezon ürünleri var. Mağaza Mudo Outlet'in tam karşısında. Beş katlı bir binanın şimdilik iki katında satış yapan Adil Işık'ın giriş katında sezon ürünleri bulunuyor. Üst katta ise hem seri sonu hem de az defolu sezon ürünler var.

Bahariye Caddesi'ne beş sene önce ilk mağazasını açan Rodi, bir ay önce ikinci mağazasını yine aynı cadde üzerinde açtı. İlk mağazayı seri sonu haline getiren Rodi'de bundan böyle az defolu ürünler satılacak. Caddenin girişine açılan yeni mağazada ise sezon ürünleri satılacak.

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'ne gelmeden aynı sırada bulunan Mango'nun outleti sadece serisonu ürünler satmıyor. Giriş katında sezon ürünlerine yer veren Mango'nun bir ve ikinci katlarında satılan ürün ve aksesuarlar bir önceki sezona ait.

Bahariye Caddesi üzerinde değil ama yürüme mesafesinde bulunan iki outlet daha var. Altıyol otobüs duraklarının tam karşısındaki Damat&Tween ve aynı sırada bulunan Afrodit.

Erkek firması olarak tanıdığımız Mithat Selection'ın da Bahariye'de outlet mağazası var. Fakat burası diğer Mithat mağazalarından epey farklı. Yurtdışına ihraç edilen kadın giyim ürünleri şu ana kadar Türkiye'de satılmayan Mithat Mağazaları, Kadıköy'de bu ürünlerini satışa çıkardı. İhraç fazlası olan ya da küçük defoları bulunan kadın giysilerinin yanında seri sonu erkek takımları da satılıyor. İki katını kadın, tek katını erkek ürünlerine ayıran Mithat'da tüm ürünler sezon fiyatlarına oranla yüzde 50 indirimli.


İstanbul Kadıköy'deki Bahariye Caddesi uzun zamandır tramvay inşaatı nedeniyle şantiye görünümündeydi. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte eski canlılığına kavuşmaya başladı. Bu arada caddenin silüeti de değişiyor. Bahariye Caddesi outlet cennetine dönüşmeye başladığının sinyallerini veriyor. Şu anda bölgede Damat&Tween, Mango, Mudo, Adil Işık, Mithat ve Rodi'nin aralarında bulunduğu toplam yedi tane outlet mağazası var. Söylentilere göre Vakko ve Beymen de caddede outlet mağazası açmak için uygun dükkan arıyormuş.

Kaynak: Hürriyetim