GeriKişisel Bakım Aydınlanma çağı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aydınlanma çağı

"Yaşlanmayı durdurmak şimdilik mümkün değil. Ama gelişen teknoloji sayesinde, cildinizden zamanın izlerini silebilirsiniz. Son yıllarda, öne çıkan lazerden sonra şimdide renkli ışınlar kadınların pürüzsüz cilt hayallerine cevap veriyor. İşte bunlardan biri..."

Olumsuz çevre koşullarının yıprattığı cildimizi yenilemek ve canlandırmak için hayatımıza giren ve bu süreci bizim için kolaylaştıran pek çok yöntemden biri daha... Bugün, lazer dışında ışın terapilerinin de adı artık anti-aging yöntemleri arasında sıkça geçiyor. Geçtiğimiz ay, anti-aging ve akne sorunlarının azalmasında etkili olduğu gözlemlenen "yoğun ışık terapisi" Omnilux Blue-Revive" ve "Fine Lite Blue Red ile tanıştık. Bu sistemin uygulanmasmda kullanılan cihazları ithal eden Neomed firmasının konuğu olarak ülkemize gelen Dr. Patrick J. Bowier'la bizlere dünün ve bugünün estetik müdahalelerini anlattı.

Farklı renk, farklı etki

Sonuçları bilimsel olarak kanıtlanan FDA onaylı Omnilux/Fine Lite Red cihazı, verdiği saf kırmızı diyot ışığı ile cildin doğal mekanizmalarını harekete geçirerek cildi toparlama ve sıklaştırma özelliğine sahip.

"Uygulama yaptığımız pek çok hastada, her biri yaklaşık 30 dakika süren toplam sekiz seans sonunda kırışıklıklarda azalma, cilt tonunda eşitlik ve gerginlik gibi gözle görülür sonuçlar elde ettik." Son yıllarda Avrupa'da aknelerin azaltılmasında yaygın olarak kullanılan Omnilux/Fine Lite Blue cihazı kadınların pürüzsüz ve ipeksi bir cilt hayallerine kavuşması için yeni bir umut Cilde verilen mavi ışın, akne oluşumuna neden olan hedef hücreyi imha ederek serbest radikallerin oluşumunu engelliyor. Bu yöntem tek başına uygulanabileceği gibi, md formulations gibi markaların glikolik asit veya salisilik asit içeren ürünleriyle de kullanılabiliyor. "Her iki yöntem de uygulama açısından son derece pratik ve her cilt tipi için uygun. Seans süresince ciltte sadece ılık bir etki hissediliyor."

Gelecek gençlik kokuyor


Yaşlanmayı durdurmak şimdilik mümkün değil. Ama zamanın izlerini silmek için yapılacak çok şey var. Hem, hava kirliliği, sigara gibi olumsuz faktörleri hayatımızdan çıkarmak şartıyla, teknolojinin bize sunduğu fırsatlarla her yaşta genç görünebiliriz. "Bilim gelecekte sonsuz gençliği genetik terapilerle açıklayacak. Hücre klonlamada ise her geçen gün ilerleme kaydediliyor. Artık, 20'li yaşlarda cilt dokusundan alınan genç hücreler donduruyor ve ilerde size geri verilmek üzere saklanıyor!"

İzleri silmek için...

Bugün uzmanlar tarafından uygulanan Md Formulations "alpha-beta peeling sistemi" ile ikinci bir ten yaratmak mümkün. Akneli ve sorunlu ciltlerde uygulanan bu bakım, evde kullandığınız ürünlerle birlikte kullanılabiliyor. Birkaç aşamada yapılan işlem, cildi soyma, nemlendirme, sebumu azaltma özelliğine sahip.

Cildiniz koruma altında

STENDHAL BIO programı, makyaj temizleme sütü, alkolsüz losyonu yaşlanmaya karşı bakım kremi ile bahar aylarmda hassaslaşan cildinizi yeniliyor. Seri, cildin nemlendirme mekanizmasını güçlendirerek aynı zamanda koruma işlevini de destekliyor.

LANCOME ilkbahar-yaz sezon makyajı "Calypso" ile sizi uzaklara, egzotik bir adaya davet ediyor. Dudaklarda tropikal oranjlar, bejler, parlak sedefler ışıltı saçarken, gözlerde gökyüzünün derin mavisi, turkuvaz ile birleşiyor. Koleksiyonda vazgeçilmeyen, dört farklı tatta ve renkteki Jucy Tubes gloss'ların da tadına duyamayacaksınız.

Gençlik aşısı

CLARINS'den orta yaş ve üzerindeki kadınlar için geliştirilen yeni gençleştirici "Multi- İntensif" serisi hormonal değişikliklerden etkilenen ciltlerin daha sıkı, daha gergin olmasını hedefliyor.

Çizgilere karşı savaş

GUERLAIN, "Successlaser 3" serisinin üç yeni ürünü ile çizgilere karşı mücadele etmeye devam ediyor. Birbirini tamamlayan ürünlerden oluşan yeni seri, içerdiği patentli Liftine, Injectine ve ESUP teknolojileri ile cildin daha gergin olmasını sağlıyor. Seri, serum, gündüz ve gece kreminden oluşuyor.

Kusursuz hafiflik

"CL1NIQUE PERFECTLY REAL MAKE UP" da bir fondötenden beklenen her şey var. Pürüzsüz bir görünüm. İnce bir doku, ciltle anında uyum sağlayan bir formül. Işığı yansıtan mikro pigmentler sayesinde cildin tonunu eşitleyen ürün, özellikle yaz aylarına uygun yapısı ile daha çok terleyen ciltler için de ideal olabilir.

Dümdüz bir karın

ORLANE, vücudunuzda oluşan deformasyonlara karşı yeni çözümler üretmeye devam ediyor. "S.O.S Ventre Plat" karın bölgesinde hareketsizliğin, stresin ya da hamileliğin sebep olduğu sarkmaları kontrol altına alırken bu bölgenin yeniden biçimlendirilmesinde yardımcı oluyor.