GeriDiyet Rehberi Ayça Kaya Diyeti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ayça Kaya Diyeti

Ayça Kaya Diyeti

"Sağlıklı bir şekilde ayda 8 kilo vermek kulağa çok cazip geliyor değil mi? İşte son günlerde en çok konuşulan Ayça Kaya'nın diyet listesi..."

Uzman diyetisyen Dr. Ayça Kaya’ nın hazırladığı diyet son günlerde oldukça sık konuşulur oldu. Sağlıklı bir şekilde ayda 8 kilo vermek kulağa çok cazip geliyor. Bizlerde sizler için bu diyeti gözden geçirdik ve tüm hanımların daha doğrusu kilo problemi olan tüm bireylerin merak ettiği şu sorunun cevabını sizin için araştırıp öğrendik. İşte sorumuz:

Nasıl oluyor da bir hanım bir ayda 8 kilo verirken diğer taraftan da sağlığında her hangi bir komplikasyon oluşmuyor? Kişi bu diyetin sonucunda daha sağlıklı ve daha zinde oluyor?

Evvela bu diyeti uygularken yapılması gerekenlerin başında günlük en az 10 bardak su içilmesi gerekiyor. 12 bardağa kadarda çıkılabilir. Fakat 10 bardağın altına düşmemelidir. Sağlıklı kilo verme yöntemlerinde başarı içtiğiniz su miktarı ile de alakalıdır. Bu nedenle bol bol su içmeyi ihmal etmemelidir. Ayrıca günlük 1 saat yürüyüş veya egzersizde mutlaka olmazsa olmazlardan olup yaptığınız diyette sizi başarıdan başarıya koşturacaktır. Bu diyet listesi günlüktür ve 1 ay boyunca uygulamanız gerekmektedir.Ayça Kaya DiyetiAyda 8 Kilo Verdiren Dr. Akça Kaya Diyeti:

Kahvaltıda Tüketilecekler:

1 dilim kepek ekmeği, 1 tutam maydanoz (arzuya göre maydanozların üzerine limon sıkabilirsiniz), 1 yemek kaşığı kadar lor peyniri ya da ince dilim peynir. Ve kahvaltının olmazsa olmazı 1 fincan çayAyça Kaya DiyetiÖğlen Yemeğinde Tüketilecekler:

3 tane köfte ya da 1 baget. (100 gram tavuk ızgara da olabilir.) Yağsız olmak şartıyla 1 kase yoğurt ve 1 dilim kepek ekmeğiAyça Kaya DiyetiAra Öğünde Tüketilecekler:

Domatesli peynirli yağsız tost (bir dilim odun ekmeği baz alınacak), 1 tane portakal ve 1 bardak ayran (tuzsuz olmak şartı ile)Ayça Kaya DiyetiAkşam Yemeğinde Tüketilecekler

Öncelikle bol yeşillikli bir salata, etli sebze yemeği (sadece 5 kaşık), 1 kase sebze çorbası ve 1 kase yoğurt (Yağlı ya da yağsız fark etmiyor.