GeriKişisel Bakım Ayak bakımınızı aksatmayın!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ayak bakımınızı aksatmayın!

Ayak bakımınızı aksatmayın!

"Sıcaklığın arttığı şu günlerde bakımına önem vermemiz gereken yerlerimizden biri de ayaklarımız! Nasıl mı? Bunun için birkaç yöntem var..."

Cildimiz, sağlığımız ve kişisel bakımımız için almamız gereken birçok önlem var. Güneş, deniz suyu, kum, havadaki nem ve her gün su ile haşir neşir oluyoruz. Cildimizi nemlendirmek, saç bakımımız derken ayak bakımımızı gözden kaçırmayalım. Peki, ayak bakımımız için neler yapmalı, nasıl sağlıklı ve bakımlı ayaklara sahip olabiliriz?

Ayak bakımınızı aksatmayın

Yazın gelmesiyle ayakkabı tercihlerimiz de değişim gösterdi. Artık ayaklarımızın da güzel ve estetik görünmesi şart. Bunun için en önemli şey bakımlı ayaklara sahip olmak. Bakımlı ayaklar için yapmamız gereken en temel şey pedikür. Pedikürü ister evde kendiniz ister güzellik merkezlerinde uzmanlara yaptırabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken bazı şeyler bulunmakta. Eğer bakımınızı kendiniz yapabiliyorsanız kendi hijyenik ortamınızı korumalısınız. Pedikür malzemelerinizi temizlemeli ve sonrasında kullanmak için hazırlamalısınız. Güzellik merkezlerinde pedikür malzemelerinin hijyenik olmasına dikkat etmelisiniz.

Ayak bakımınızı aksatmayın

Yaz aylarında tatil için gideceğiniz deniz kenarlarında kuma fazlasıyla basmanız ve deniz suyu ayaklarınızı kurutabilir. Nemlendirmeyi mutlaka unutmayın. Özellikle topuklarınızda oluşabilecek çatlakları önlemek için ölü derinizi atın ve nemlendirin. Bu yaz ayaklarınız da bakımlı ve sağlıklı olsun.