GeriKişisel Bakım Anti-aging hakkında merak ettikleriniz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Anti-aging hakkında merak ettikleriniz

Anti-aging hakkında merak ettikleriniz

"Cildinizin gençliğini korumak için farklı tedavilere ve farklı ürünlere başvuruyorsunuz. Ama asıl yapmanız gereken yazımızda yer alan dört maddeyi önceliklerinizin başına yerleştirmek. Bu önemli adımı atmaya hazır mısınız?"

Antioksidanlar dostunuzdur!

Serbest radikal saldırıları, hücrelerin fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde yerine getirmelerini engeller. Söz konusu cilt hücreleri olduğunda bu durum kırışıklıklar, lekeler ve elastikiyet kaybı olarak size geri döner. Bu süreci yavaşlatmanın tek yolu antioksidanlardan destek almaktır. Kullandığınız kremlerin içinde etkili ve yüksek konsantrasyonlarda antioksidanlar bulunmasına özen gösterin. Üstelik, eğer serbest radikallerin saldırısıyla antioksidanlar ilgilenirse, hücreleriniz de kendilerini onarmak için zaman kazanır.

Retinol ve faydaları

Her yeni gün hayatımıza yeni bir anti-aging madde giriyor. Ama yeni, her zaman iyi demek değildir. Mesela bir A vitamini türevi olan Retinol, kozmetik endüstrisinde senelerdir biliniyor ve etkisi yüzlerce klinik araştırmayla kanıtlanmış durumda. Bu maddenin en önemli özelliği DNA hasarını onarabilmesi. Tek olumsuz yanı ise ciltte hassasiyet yaratması. Neyse ki, yeni nesil kremler bu konuda büyük yol kat etti.
Düşmanı tanıyın!

Güneş ışınlarına maruz kalmanız, vücudunuzun bol miktarda serbest radikal üretmesi anlamına gelir. Bu yüzden, etkili bir güneşten koruyucu anti-aging cilt bakım rutininin olmazsa olmazıdır. Ve unutmayın, güneşten sadece plajda değil şehirde de korunmalısınız.

Bilimsel gelişmeleri takip edin!

Anti-aging konusunda yapılan araştırmalar uzun süredir genler üzerinde yoğunlaşıyor. Ve cilt üzerinde etkisi olan genlerin çoğu artık biliniyor.