GeriAşk Annesi sizi sinir ediyorsa...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Annesi sizi sinir ediyorsa...

Annesi sizi sinir ediyorsa...

"Erkek arkadaşınızın annesi sıcakkanlı, samimi ya da sevecen bir insan olmayabilir. Ama merak etmeyin, hayattaki en büyük rakibeniz canınızı sıktığında, yapabileceklerinizi öğrenebilirsiniz!"

Her ne kadar muhteşem olsanız da, erkek arkadaşınızın annesinin size bir canavar gibi davranma olasılığı vardır. Kadınların yüzde 60'ı erkek arkadaşlarının veya eşlerinin annesiyle geçinemiyor (bu oran erkeklerde yüzde 15 gibi düşük bir oran).

Annesi sizi sinir ediyorsa...

Erkek anneleri oğullarının hayatında her zaman için en etkili kişi olma unvanını kaybetmekten korktukları için bu şekilde davranıyorlar. Bu nedenle size karşı eleştirel, kontrollü, meraklı veya saldırgan tutumlar içine giriyor olabilir. Kendinizi baş ağrılarından ve sinir harbinden korumak için tanışmanızdan itibaren stratejik davranmalısınız.KORKAK OLMAYIN

Bazı kadınlar zorlayıcı bir annenin onayını almak için her şeye katlanmayı göze alabiliyorlar. Ancak bu durum sizi boyun eğen bir pozisyona sokar ve annesi her an sizden faydalanmak isteyebilir.  Böyle başlayan ilişkilerde daha sonra savunma durumuna geçmeniz oldukça zor. Bu nedenle hem kişilikli davranmalı hem de saygıda kusur etmemelisiniz.

Annesi sizi sinir ediyorsa...

Sevgilinizin annesine karşı açık olun. Örneğin, diyelim ki erkek arkadaşınızla birlikte yaşıyorsunuz ve annesi son dakikada sizi ziyaret edeceğini söylüyor.
Bu da tabii tüm planlarınızın mahvolması anlamına geliyor. Ona tatlı ama kararlı bir biçimde, "Bu hafta sonu müsait değiliz ama önümüzdeki hafta için bir program yapabiliriz" diyebilirsiniz.
ONDAN TAVSİYE İSTEYİN

Kız arkadaşlarla annelerin geçinememelerinin bir sebebi de annelerin, oğullarının artık kendilerine ihtiyaç duymayacaklarına dair endişeleridir. Ona bunun yanlış olduğunu kanıtlamak için zaman zaman bilgilerine başvurun (örneğin o meşhur domates sosunu nasıl yapabileceğinizi sorun).

Annesi sizi sinir ediyorsa...

İletişim uzmanı Malia Mason, sorularınız sayesinde ona saygı duyduğunuzu ve takdir ettiğinizi hissedebileceğini belirtiyor. Ancak her şeyi ona danışmaktan kaçının. Aksi takdirde sınırlarını aşıp en ufak şeylerde bile fikir vermeye kalkabilir.YEMİ YUTMAYIN

Müstakbel kayınvalideniz; sizi baştan aşağı süzdükten sonra, "Bu elbise sana biraz dar mı?" diyebilir. Çok sıkıcı bir durum olduğunun farkındayız. Ancak sevgilinizin annesi size negatif bir şey söylediğinde karşılık vermekten kaçının. Yerine, gayet serinkanlı bir şekilde, "Evet ama çok hoş duruyor. Yolda trafik var mıydı?" diyerek konuyu değiştirebilirsiniz. Onun bu yorumuna karşılık vermediğinizde kendisini sanki duvara çarpmış gibi hissedeceğini fark edeceksiniz. Ayrıca siz de onu kızdıracak bir şey söylemediğiniz için ortamdaki gerginlik kendiliğinden eriyip gidecektir.

Annesi sizi sinir ediyorsa...

Uzmanlar bu durumda büyüklük yapmanızı tavsiye ediyor. Davranışınız iyi bir örnek oluşturacak ve onun da eşit derecede sevecen olmasının yolunu açacaktır. Unutmayın; sizi kızdırmaya çalışmasının sebebi kötü bir insan olması değil, güç yarışı içinde olması (umuyoruz!). Sonuç olarak ikinizin ortak bir yönü var; onun oğlunu seviyorsunuz ve ikiniz de onun için en iyisini istiyorsunuz.SEVGİLİNİZDEN DESTEK ALIN

Erkek arkadaşı olduğu için yeryüzünden silinen ve sizinle sanki tüm bağlarını koparmış gibi görünen bir arkadaşınız oldu mu hiç? Bir araya geldiğinizden beri erkek arkadaşınızın annesi de aynen böyle hissediyor olabilir. Haksız yere de olsa, oğlundan ayrı kalmış olmanın sinirini sizden çıkartır. Çözüm mü?

Annesi sizi sinir ediyorsa...

Eğer erkek arkadaşınız annesini de bu ilişkinin içine katarsa, sinirini yatıştırabilir. Haftada bir annesini araması veya zaman zaman onu yemeğe davet etmesi konusunda sevgilinizi teşvik edin.


Sevgilinizle ne kadar güçlü bir ekip olduğunuzu görmesi de annesi açısından oldukça olumlu bir gelişme olacaktır. Bu nedenle sevgilinize muhabbet arasında sizin hakkınızda birkaç olumlu şey söylemesini önerin. Bu bir iltifat veya onun için yaptığınız güzel bir şey olabilir. Bu, sizi ne kadar sevdiğini ve size olan bağlılığını gösterir. Oğlunun mutlu olduğunu bildiğinde size olan saygısı artacaktır.

Annesi sizi sinir ediyorsa...

Arkadaş olmanız zor ama huzurlu bir hayat sürmek için bunları yapmayı deneyin. Bir cumartesi gününü sevgilinizin annesiyle alışverişle ya da manikür yaptırarak geçiremezsiniz belki ama çok yakın olmasanız da hiç olmazsa geçinebilirsiniz...

False