GeriModa Trendleri Alışveriş Yaparken Para Biriktirin
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alışveriş Yaparken Para Biriktirin

"Biz kadınlar her ne kadar kendimizi alışveriş konusunda tutamasakta hesabımızı bilmek isteriz. Sezon indirimlerini takip ederek ve ne tür bir ürüne ihtiyacınız olduğunu önceden belirleyerek hem kısa sürede doğru alışveriş yapabilir hem de kesenizi yüksek ücretler ödemekten kurtarabilirsiniz."

Alışveriş yaparken şu tavsiyelere uyarak bütçenizi ayakta tutabilirsiniz.

·İndirim günlerini takip ederseniz almak istediğiniz ürünleri çok daha uygun fiyata alabilirsiniz.

·İhtiyacınız olan bir şeyi almak için son dakikaya kadar beklemeyin. Zamanın yetersizliği ümitsizliğe kapılmanıza ve fazla para harcamanıza neden olabilir.

·Elektronik cihazlar gibi yüksek fiyatlı ürünler alacağınız zaman o ürünle ilgili bilgilenin. Bu ürünlerle ilgili bilgilere alışveriş dergilerinden ve web sitelerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

·Mevsim indirimlerinden yararlanmaya çalışın. Örneğin, klimayı yazın ortasında değilde kışın fiyatlar daha uygunken alabilirsiniz.

·Gereğinden fazla özelliklere sahip ürünlere cüzdanınızı boşaltmayın. Senede birkaç yastıktan başka birşey dikmiyorsanız çok fonksiyonlu bir dikiş makinası almanıza gerek yoktur. İşinizi görebilecek en uygun ürünü tercih edebilirsiniz.

·Bir ürünü fazla miktarlarda almadan önce son kullanma tarihini kontrol edin. Daha ucuza getirmek için alacağınız ürünler tarihleri geçerse elinizde kalabilir.

·Cep telefonu veya dijital kamera gibi pahalı ürünleri almadan önce arkadaşlarınızın tavsiyelerini dinleyin. Almak istediğiniz ürünün tüm özelliklerini önceden öğrenmeye çalışın.

·Defolu ürünleri almadan önce defosunun nerede olduğuna iyice bakın. Üründe tamiri mümkün olmayacak yırtık ve lekeler olabilir.

·Zarar görmüş ürünler için pazarlık yapın. Üründe çatlak, darbe, yırtık gibi hatalar varsa indirim yapılmasını isteyerek daha ucuza alabilirsiniz.

·Ödeyeceğiniz ücrete nelerin dahil olduğunu iyice öğrenin. Örneğin, mobilya aldığınızda taşıma masraflarını da ücrete dahil etmeye çalışın.