GeriModa Trendleri Akıllı Alışverişin Püf Noktaları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Akıllı Alışverişin Püf Noktaları

"Alışveriş sizin için monoton hale mi geldi? Her zaman aynı mağazalara gidiyor, diğer seçenekleri hiç göz önünde bulundurmuyor musunuz? Öyle ise, gereğinden fazla harcama yapıyor ya da bazı uygun alışveriş fırsatlarını kaçırıyor olabilirsiniz."

Bedeninize uygun kıyafet bulmakta zorlanın ya da zorlanmayın, sıradan hale gelen alışveriş alışkanlıklarınızın dışına çıkmanın yararını göreceksiniz.

Statüsü olan kadınların giyim konusunda bazı sarsılmaz prensipleri vardır. Oysa bunları aşmak hiç de sanıldığı kadar zor değil. Sadece belli bir mağazadan, belli markaları almak zorunda değilsiniz. Size gereken tek şey önünüzde duran seçeneklerin farkına varmak.

İşte size göz önünde bulundurabileceğiniz bazı ipuçları:

· Alışveriş merkezleri ve kadınlara özel mağazalar şık havalarının yanısıra sundukları seçeneklerle de giyim alışverişi listesinin en tepesinde duruyor. Soyunma odaları güzel, mağazadaki görevliler son derece ilgili. Ancak tüm bu güzelliklere de fazladan para ödediğinizi akıldan çıkarmayın.

· Kelepirler her zaman karşınıza çıkabilir. Bunlardan faydalanmak için, alışverişinizi promosyon ve indirim zamanlarına denk getirin. Bu gibi olaylardan haberiniz olması için mağazaların alışveriş kartlarından birer tane edinin.

· İndirimden önceki gece mağazaya gelerek 'ortalığı kolaçan edin'. Bazen özel fiyatlardan daha o zaman yararlanabilirsiniz. Böyle bir imkanınız yoksa, 'fırtına öncesi sessizlik'ten yararlanarak elinizdeki zamanı istediğiniz kıyafeti bulmak için kullanın. Ertesi sabah, beğendiğiniz giysiyi uygun fiyata almak için mağazaya ilk gelen siz olun.

· İndirim mağazalarında kot, tişört, spor ayakkabı, çorap ve iç giyimi her gün indirimli satılmaktadır. Pahalı olmayan giysi ve aksesuarları da buralarda bulabilirsiniz.

· Toptan satış ya da fabrikadan satış mağazaları son derece iyi durumdaki parçaları, kayda değer tasarruf sağlayarak almanız için büyük bir fırsat sunuyor. Buralardaki mallar genellikle stok fazlası ya da hafif defolu oluyor. Ancak bunları gönül rahatlığıyla giyebilir, bütçenizi de koruyabilirsiniz. Stoklar çok hızlı tükendiğinden, bu mağazalara sık sık uğrayarak bakmanızda yarar var.

· Dikiş dikmek istediğiniz giysiyi en uygun fiyata elde etmenin en iyi yoludur. Dikiş dikebiliyorsanız, siz de bunun farkındasınızdır. Giysilerinizi başkasına da diktirebilirsiniz. Kulağa geldiği kadar pahalı da değildir. Evet, terzinin emeğinin karşılığını ödersiniz ama elde ettiğiniz kıyafet de benzersiz olur. Bedeninize uygun giysi bulmakta zorluk çekiyorsanız sizin için en ekonomik yol bu olabilir. Giysilerinizi sıfırdan diktirmek elinizdeyken neden alıp üzerinde tadilat yaptırasınız?