GeriMakyaj Adım Adım Pratik Makyaj!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Adım Adım Pratik Makyaj!

Adım Adım Pratik Makyaj!

"Sadece 10 dakikanızı ayırarak doğal güzelliğinizi destekleyici pratik bir makyaj yapmanız mümkün. Nasıl mı?"

* Birinci adımda, ne tür makyaj yaparsak yapalım yüzümüzü kaliteli bir nemlendirici ile nemlendiriyoruz. Kış mevsiminin rüzgarlı ve soğuk havasının olumsuz etkilerinden cildimizi uzak tutacak nemlendiriciyle işe başlıyoruz. Daha sonra fondöteni cildimize uyguluyoruz. Cilt tipine en uygun fondöteni seçmek gerekiyor.Adım Adım Pratik Makyaj* Özellikle çalışan ve az dinlenen yüzlerde görülen mor halkalar ve gözaltı şişkinliklerini çabucak örtmek için kapatıcı kullanıyoruz. Bu uygulamayı da hızlı ve dengeli yapabilmek için allık fırçası kullanıyoruz.

* İddialı göz makyajlarında farı göz kapağı ve göz çevresine komple sürmemiz gerekiyor. Ancak biz pratik makyajda aydınlatıcının üzerine far ile gölgelendirme yapıyoruz. Gözleri belirginleştirmek için son olarak eyeliner uyguluyoruz.Adım Adım Pratik Makyaj* En önemli unsur gözler olacak. Aydınlık ve ışıltılı bakışlar ve göz rengini öne çıkarmak için göz kapağımızı kaşlara kadar aydınlatıyoruz.

* Yanakları renklendirmek ve elmacık kemiklerini belirginleştirmek için allık uyguluyoruz. Şeftali tonlarında olan bu allık cildin doğal pembeliğine uyumlu ve çok natürel bir görünüm verecek. Allık uygularken elmacık kemiği ve kulak arasında bir üçgen çizmek gerekiyor.Adım Adım Pratik Makyaj* Daha natürel bir görüntü için maskarayla üst kirpikleri belirginleştiriyoruz.

* Pratik makyajın olmazsa olmazları: Aydınlatıcı, allık ve maskara. Bunlar doğru kullanıldığı taktirde günlük asgari makyaj uygulanmış olur.Adım Adım Pratik Makyaj* Son olarak dudakları hafifçe nemlendirmek için parlatıcı uyguluyoruz.